İSO Başkanı Bahçıvan'dan 'dönüşen okul' teşekkürü

İSO Başkanı Bahçıvan'dan 'dönüşen okul' teşekkürü

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, Bingöl Solhan'da annesinin adını taşıyan okulun Fen Lisesi statüsüne kavuştuğunu belirterek daha çok çocuğa eğitim imkanı sağlanılabileceği için büyük mutluluk duyduğunu paylaştı.

İSO Başkanı Bahçıvan'dan 'dönüşen okul' teşekkürü
16px
24px
02.04.2024 10:37Güncelleme: 02.04.2024 10:44
ABONE OLgoogle

 

İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, annesi Sabiha Bahçıvan adına yaptırılan Anadolu Lisesi’nin yeni eğitim döneminde artık Fen Lisesi statüsünde eğitim vereceğini duyurdu. Bu gelişmeden dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Bahçıvan, “Artık Böylece bölge öğrencilerimiz, artık çevre il ve ilçelere gitmek zorunda kalmayacak. Aile olarak gururluyuz, mutluyuz.” dedi. 

Bahçıvan yaptığı paylaşımda şunları anlattı;

“Sevgili Annem Rahmetli Sabiha Bahçıvan için eğitimin anlamı büyüktü. Sadece biz çocuklarının değil, bütünüyle yeni nesillerin nitelikli eğitimi için hayatı boyunca yararlı faaliyetlerde bulunmaya çalıştı.

Annemi 25 Mayıs 2000 tarihinde kaybettikten sonra, Aile olarak, rahmetli Babam Mecit Bahçıvan ile birlikte annemizin adına yakışır bir eğitim yuvası kurmak için harekete geçtik.

Bunu da eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla Bingöl’ün Solhan ilçesinde gerçekleştirmeye karar verdik.

Bu eğitim yuvasını 2007 yılında tamamlayarak Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi adıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim ettik.

YÜZLERCE GENCİMİZİ GELECEĞE HAZIRLADI

Bugüne kadar binlerce gencimize eğitim vermiş, doktordan mühendise, avukattan işletmeciye, girişimciye kadar yüzlerce gencimizi meslek sahibi yaparak geleceğe hazırlamış olan okulumuz, ne mutlu ki bu başarılarından hareketle birkaç hafta önce Fen Lisesi statüsüne kavuşturuldu.

Annemizin adına yaptırdığımız bu eğitim yuvası 2024-2025 eğitim döneminden itibaren Bingöl-Solhan Sabiha Bahçıvan Fen Lisesi statüsüyle öğrencilerini kabul edecek ve eğitecek.

Böylece bölge öğrencilerimiz, artık çevre il ve ilçelere gitmek zorunda kalmayacak.

Aile olarak gururluyuz, mutluyuz.

Öncelikle okulumuzun bu nitelikli dönüşümünde katkı ve emeği olan Başta Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

EĞİTİME KATKI YARINLARA KATKIDIR

Eğitime katkı, aydınlık yarınlara yapılmış bir katkıdır" anlayışı eşliğinde; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gönül bağımızı hiç koparmayacağımız okulumuza, maddi ve manevi elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.”

patronlardunyasi.com

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde