İşadamları MAG'da buluşuyor

İşadamları MAG'da buluşuyor

AYDIN DOĞAN, HÜSNÜ ÖZYEĞİN, FERİT ŞAHENK, TUNCAY ÖZİLHAN MAG'DA BULUŞUYOR.

İşadamları MAG'da buluşuyor
16px
24px
19.06.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Muhtemel İstanbul depremi için 7 yıldır yürüttüğü çalışmalarda 14 milyon İsviçre Frangı (18 milyon YTL) harcayan İsviçre Dışişleri’ne bağlı İsviçre İşbirliği Ofisi (SDC), Türkiye’deki faaliyetlerini bitirmeden önce Dışişleri Bakanlığı’na başvurarak, MAG (Mahalle Afet Gönüllüleri) Vakfı’nın kurulmasını rica etti.

Vakıf sermayesinin oluşumu için yapılan destek çağrısına Aydın Doğan, Hüsnü Özyeğin, Bülent Eczacıbaşı, Ferit Şahenk, Tuncay Özilhan, Murat Ali Ülker ve piyanist Fazıl Say’ın da aralarında bulunduğu isimler olumlu yanıt verince kuruluş süreci hızlandı.

80’İNCİ KİŞİ FAZIL SAY: MAG’ı kuran İsviçre Dışişleri’ne bağlı SDC, bu yıl çalışmalarını tamamlayıp Türkiye’den ayrılmadan önce, kurtarma örgütünün vakfa dönüşmesi için İsviçre’nin Ankara Büyükelçisi Walter B. Gyger kanalıyla Türk Dışişleri’ne başvurdu. Yabancıların vakıf kurmalarındaki yasal engel nedeniyle bu yolu seçen kurumun başvurusu üzerine MAG Vakfı’nın kuruluşu için gerekli 500 bin YTL’lik sermayenin oluşturulması için işadamları, sanatçılar ve sivil kuruluşlara ’5’biner YTL’lik’ destek çağrısı yapıldı. İstanbul Sanayi Odası’nın da çağrısıyla çoğunluğu işadamlarından oluşan 80 kişi, vakıf sermayesi için destek taahhüdünde bulundu.

Hürriyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde