İdrarlı menü alır mıydınız?

İdrarlı menü alır mıydınız?

Fast food zinciri Kentucky Fried Chicken, müşterilerine idrarlı, tükürüklü menü vermiş

İdrarlı menü alır mıydınız?
16px
24px
17.07.2008 08:52
ABONE OLgoogle

ABD'nin Nebraska eyaletinde bir mahkeme, Keith Andrew adlı polis memuru ve ailesine, içerisine idrar ve tükürük karıştırılmış menü veren fast food zinciri Kentucky Fried Chicken'a 40 bin dolar tazminat ödemesine karar verdi.

Omaha kentinde görülen davada, Ekim 2005'te karısı ve o dönem biri 4 diğeri ise 7 yaşında olan oğullarıyla birlikte gittikleri KFC şubesinde yedikleri yemeklerin içerisine, bir şube çalışanı tarafından idrar ve tükürük karıştırıldığını öne sürüyordu.

Çocuklarının yedikleri yemekten dolayı hastalandığını ve geceyi hastanede geçirdiğini söyleyen polis memuru, çalışanlardan birisinin durumu şube yöneticilerine ilettiğini, ancak yetkililerin kendilerini uyarmadığını da iddia etmişti.

Şubenin işletmeciliğini yapan Mid Plains adlı firmayı 'ihmalkarlık'tan suçlu bulan yargıç, firma yetkililerine bundan böyle çalışanlarını daha dikkatli seçmeleri konusunda tavsiyede bulundu.

KFC yetkilileri ise, dava kararına itiraz edeceklerini açıkladı.

POLİSLERE ÖZEL MENÜ
Davaya konu olan KFC şubesinde bazı çalışanların, polis memurlarına özellikle içerisine idrar ve tükürük karıştırılmış yemekler verdiği ortaya çıkmıştı.
Andrew ve ailesine idrarlı menüleri veren KFC çalışanı Casey Diedrich, geçtiğimiz yıl Nebraska Temiz Gıda Yasası'na aykırı davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle 100 dolar para cezasına çarptırılmıştı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde