Hyundai, lüks segmente Genesis'le dönüyor

Hyundai, lüks segmente Genesis'le dönüyor

Hyundai, Genesis isimli yepyeni bir konsept aracını izleyenlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Hyundai, lüks segmente Genesis'le dönüyor
16px
24px
29.03.2007 11:43
ABONE OLgoogle

Hyundai, birbiri ardına tanıttığı konsept araçlarıyla gelecekteki model yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

Hyundai, 2007 Mart ayı başındaki Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan QarmaQ konsept aracının ardından, Nisan ayındaki New York Otomobil Fuarı'nda Genesis isimli yepyeni bir konsept aracını daha izleyenlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Hyundai, 6-15 Nisan 2007 tarihleri arasında kapılarını açacak olan New York Otomobil Fuarı'nda, lüks segmentteki yepyeni aracı hakkında ipuçları veren Genesis konseptini tanıtacak. Kod adı "BH" olarak belirlenen ve Hyundai'nin Equus/Dynasty modelinin yerine geçmesi planlanan lüks segmentteki yeni araç, firmanın şu ana kadarki ilk arkadan çekişli sedan otomobili olacak.

Genesis ismiyle konsept olarak tanıtılacak yeni aracın seri üretime geçince isminin ne olacağına henüz karar verilmedi. Öncelikle Amerika pazarı hedeflenerek hazırlanan "BH"nin satışına ilk olarak 2008 yılının Ocak ayında Kore'de başlanacak. Çok kısa bir süre sonra da Amerika'da satışa sunulacak. Hyundai'nin E segmentindeki aracı olan Grandeur modelinden daha büyük olacağı bildirilen "BH"nin hem V6 hem de V8 silindirli motor seçeneklerine sahip olacağı belirtiliyor.

Hyundai'nin Genesis ismiyle tanıtacağı konsept aracında birçok yeni teknolojik özelliğin bulunacağı ve özellikle lüks segmentte yer alan araçlardaki gibi oldukça zengin bir donanıma sahip olacağı bildiriliyor.

Genesis'in hangi isimle satışa sunulacağı henüz kesinlik kazanmadı. Ancak Hyundai, Cenevre Otomobil Fuarı'yla birlikte yeni isim stratejisini kullanmaya başladı. Bu stratejinin ilk ürünü de kompakt sınıftaki "i30" isimli hatchback modeli olmuştu. Hyundai'nin, "BH" kod isimli aracında da aynı şekilde harf ve rakamlardan oluşan bir isim kullanması bekleniyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde