Hükümet ile TÜSİAD barıştı mı?

Hükümet ile TÜSİAD barıştı mı?

GAZETECİLERİN, 'HÜKÜMETLE TÜSİAD BARIŞTI MI?' SORUSUNA MUSTAFA KOÇ...

Hükümet ile TÜSİAD barıştı mı?
16px
24px
20.06.2006 17:38
ABONE OLgoogle

TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı ve TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı Mustafa Koç, Başbakanlık Merkez Binada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın da katıldığı görüşme 40 dakika sürdü.

Piyasalarda yaşanan dalgalanmanın hatırlatılması üzerine ise Sabancı, "Türkiye ve dünya üzerinde son bir ayda yaşanan dalgalanmalar üzerinde durduk. Tabiki kısa vadeli tedbirlerin önemli olduğunu biliyoruz. Ancak hepimizin orta ve uzun vadede yeni bir yapılanmaya ihtiyacı olduğunu belirttik. Tabi buna ilaveten şunu belirtelim. başarıyla hazırlanmış 9. Kalkınma Planı kuvvetli bir siyasi irade ile bir önce uygulama konulması beklentimizi belirttik" diye konuştu.

Görüşme Sonrası Sabancı ve Koç birlikte açıklama yaptı. Sabancı, Başbakan ile ekonomik konuları, ağırlıklı olarak güncel gelişmeleri görüştüklerini ve TÜSİAD'ın Mayıs ayından itbaren yoğun olarak sürdürdüğü AB izlenimlerini kendisine aktardıklarını söyledi. Sabancı, Başbakan ile ekonomik konularda da görüş alışverişinde bulunduklarını kaydetti.

"Görüşme nasıl bir ortamda geçti? Gerginlik aşıldı mı?" diye bir soru üzerine "Fevkalede müsbet ve sıcak bir görüşme oldu" diyerek cevap veren Koç, "Hükümet ile TÜSİAD barıştı diyebilir miyiz?" sorusuna ise "Artık size bırakıyorum onun yorumunu" diye yanıt verdi.

Ankara/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde