'Hortucumların siyasi ideolojisi'

'Hortucumların siyasi ideolojisi'

ERDOĞAN; EKONOMİK KRİZLERİN ALTINDA HORTUMCULARIN SİYASİ İDEOLOJİSİ YATIYOR.

'Hortucumların siyasi ideolojisi'
16px
24px
09.05.2006 16:05
ABONE OLgoogle
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sorunların üzerine cesaretle gittiklerini ve bunu yaparken haklar, özgürlükler ve adaletten taviz vermediklerini belirterek, "Bizim siyasi parolamız daha çok demokrasi, daha çok kalkınmadır." dedi.

Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bugünleri ve yarınları adına zengin fırsatlar barındıran bir dönemden geçtiğini belirtti. Erdoğan, son 3.5 yılın başarılarının istikrarla koruyarak başarılı hale getirilebilirse yakın geleceğe Türkiye'nin damgasını mutlaka vuracağını söyledi. Değişim ve istikrar kelimelerinin anahtar kelimeler olduğunu vurgulayan Erdoğan, Türkiye'nin her alanda yakaladığı istikrarı mutlaka korumasının gerekli olduğunu ifade etti. Erdoğan, bu ülkeye seven ve geleceği adına aydınlık hayaller besleyen insanlar olarak istikrar ve değişimi korumanın gerekli olduğunu kaydetti.

Erdoğan, Türkiye'de vatansever olan herkesin 3 Kasım 2002'de milletin iradesiyle açıkça ortaya koyduğu istikrar içinde değişim kararlarını asla zedelemeye çalışmaması gerektiğini dikkat çekti. Erdoğan, "Değişim politikalarını eleştirmek demokratik bir haktır. Ancak, milletin değişim iradesini ve kararını tevil etmeye çalışırak statoküyü savunmanın bugünün dünyasında vatanseverlikle yakından uzaktan hiçbir alakası yoktur. Cumhuriyetin mayası olan demokratik değişim iradesine karşı çıkmanın cumhuriyetçilikle ve milliyetçilikle ilgisi yoktur. Çağdaş dünyanın esası olan evrensel hukuk ilkeleri, demokratik değişim ve millet iradesi kalkınma Atatürk tarafından cumhuriyetin harcına konmuştur. İşte bu yüzden değişimi rededen ve statükoyü kutsayan anlayışların adı ne olursa olsun cumhuriyetçilikle ve vatanseverlikle alakası olamaz." dedi.

Türkiye'nin krizlerle, istikrarsızlıkla, statükoyla, istismarla, dar boğazla bunalmış bir milletin değişim dışında bir seçeneği olmayacağını vurgulayan Erdoğan, 3 Kasım 2002'de iktidara gelen AK Parti'nin ülkenin bütün meselerini çözüm yoluna koyduğunu ve bunun adının da değişim istikrarı olduğunu kaydetti. "Herşey Türkiye için" derken milletin ortak kararını ve hislerini dile getirdiklerini söyleyen Erdoğan, ülkenin bütün meselerinin çözüme kavuşturulduğu iddiasında olmadıklarını ifade etti. Erdoğan, uzun yıllar ülkenin sorunları çözümü konusunda taş üstüne taş konmadığına dikkat çekerek, ellerinde sihirli deneğin olmadığını, olması durumunda milletin sıkıntı çekmesine meydan vermeyeceklerini belirtti.

Milletin belini büken sıkıntıları gidermek zorunda olduklarını ifade eden Erdoğan, siyasi oyalama ve oyalanma zannedenlerden olmadıklarını söyledi. Sorunların üzerine cesaretle gittiklerini ve bunu yaparken haklar, özgürlükler ve adaletten taviz vermediklerini kaydeden Erdoğan, "Bizim siyasi parolamız dana çok demokrasi, daha çok kalkınmadır. Bu ülke demokrasiyi en iyi seviyede uygulamadan, insan hak ve özgürlüklerini teminat altına almadan, adaleti tesis etmeden kalkınmayı da başaramaz." diye konuştu.

HORTUMCULARIN SİYASİ İDEOLOJİSİ

Erdoğan, Türkiye'nin dünden bugüne miras kalan ekonomik, idari ve bölgesel sorunlarının temelinden dönemsel gerekçelerle demokrasi standartlardan fedakarlık yapılmasının bulunduğunu belirtti. Erdoğan, AK Parti'nin devamlı olarak dile getirdiği gibi ileri ve gelişmiş ekonomiye kavuşması temelinde gelişmiş demokrasiye mümkün olduğunu kaydetti. Demokrasi ve kalkınmanın tek yumurta ikiz gibi birlerini tamamladıklarına dikkat çeken Erdoğan, demokrasinin belli bir ekonominin seviyeye gelmesiyle mümkün olduğu anlayışı bulunduğuna işaret ederek, şunları söyledi: "Bu anlayış demokrasiyi lüks bir meta gibi gören otoriter bir zihniyetin yansımasıdır. Hortucumların siyasi ideolojisi budur. Bu böyle biline. Bugünkü yakaladığışımız demokras

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde