Unicredit dolar/TL tahminini 10.5'a çıkardı
FİNANS / 4 saat önce
Unicredit dolar/TL tahminini 10.5'a çıkardı
Ersan Saner şikayet etti, videodaki o kadan tutuklandı!
GÜNDEM / 6 saat önce
Ersan Saner şikayet etti, videodaki o kadan tutuklandı!
Bitcoin'de yeni hedef 90 Bin Dolar mı?
FİNANS / 7 saat önce
Bitcoin'de yeni hedef 90 Bin Dolar mı?
Faik Öztrak: Her saniye fakirleşiyoruz....
FİNANS / 10 saat önce
Faik Öztrak: Her saniye fakirleşiyoruz....
HABERLER>EKONOMİ
15 Temmuz 2010 Perşembe - 15:36

2 bin 500 lira maaş garantili kurs

Bankaların açtığı programlara seçilen adaylar 2 bin 500 lira maaşla işe başlayabiliyor...

2 bin 500 lira maaş garantili kurs

Tuğçe Altınsoy'un haberi/Para Dergisi

İş garanti eden “management trainee” (MT) yani “yönetici adayı” programları, yeni mezunlardan yoğun ilgi görüyor. Bankaların açtığı programlara seçilen adaylar 2 bin 500 lira maaşla işe başlayabiliyor...

İŞLETME, iktisat ya da mühendislik fakültelerinden mezun binlerce genç tek bir hedefe kilitlendi: MT programları! Yeni mezunlara hızlandırılmış kariyer yolu sunan bu programlar, çalışma hayatına başlangıç niteliği taşıyor. Özellikle bankalar, açtıkları programlar kapsamında işe aldıkları gençleri farklı işkollarında görevlendiriyor. Sektörüne ve firmasına göre değişse de MT’lerin aldığı net ücret bin 500 ila 2 bin 500 lira arasında değişiyor.

İşte MT programı sunan bankaların bu yılki istihdam hedefleri, programların detayları, kabul edilme kriterleri ve kariyer fırsatları...

TÜRKİYE İŞ BANKASI: Bu yıl 100 kişi alacak

İş Bankası’nda MT’nin karşılığı “uzman yardımcılığı” pozisyonuna denk geliyor. Bu pozisyon için alımlar ilk aşamada, genel yetenek testi, güncel ekonomi testi, mesleki bilgi testi, mesleki kişilik envanteri ve motivasyon envanterinden oluşuyor. Yazılı sınav sonrasında ölçme-değerlendirme araçlarının uygulanması ve mülakat sürecinin tamamlanması sonrasında işe alım gerçekleşiyor. Ayrıca sınava başvuran adayların İş Bankası tarafından geçerli sayılan uluslararası kabul görmüş yabancı dil sertifikalarını da ibraz etmeleri gerekiyor.

Uzman yardımcıları, alım süreci tamamlandıktan sonra Yaşamkent eğitim tesislerinde ortalama 1.5 aylık eğitim sürecine dahil oluyorlar. Sonraki süreçte çeşitli genel müdürlük bölümlerinde ve kurumsal şubelerde görev alıyorlar.

İş Bankası’nın 2010 yılı uzman yardımcılığı alım süreci halen devam ettiğini belirtelim. Bu süreçte yaklaşık 100 çalışanın işe alınması planlanıyor.
İş Bankası’nda uzman yardımcısı olmak isteyen adayların çok iyi seviyede yabancı dil bilgisine sahip olmalarının yanı sıra sektördeki yenilikleri takip eden, değişime açık, müşteri odaklı düşünebilen, katma değer yaratan, öğrenmeye istekli, iletişim becerisi yüksek ve takım çalışmasına yatkın olmaları gerekiyor.

Bu sektörde yer almak isteyen adayların öncelikle insan ilişkileri, iletişim ve müşteri odaklılık konularında kendilerini geliştirmeleri tavsiye ediliyor. Gündemi ve yenilikleri takip etmelerinin de işe alım aşamalarında katkı sağlayacağı belirtiliyor. Akademik başarının yanı sıra kişisel gelişimin de göz ardı edilmemesiyle, iş görüşmelerinde fark yaratılabileceği üzerinde duruluyor. Özellikle yabancı dil ve teknolojik alanlarda adayın kendisini farklı kılacak donanımlar edinmesi tavsiye ediliyor.

YAPI KREDİ BANKASI: Hedef, 60 yeni bankacı yetiştirmek

Yapı Kredi, MT adaylarında Türkiye ve yurtdışındaki önde gelen üniversitelerin lisans ve/veya mastır programlarından mezun olmalarını, çok iyi derecede İngilizce bilmelerini bekliyor. Ayrıca erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da 2 yıl süreyle tecilli olmaları da aranan kriterler arasında.
Yapı Kredi Yönetici Adayları Gelişim Programı, finans sektörünün en iyi bankacılarını yetiştirmeyi hedefliyor. Yapı Kredi Bankacılık Akademisi tarafından yapılandırılan program, bankacılık ve finans, kişisel gelişim, liderlik, sosyal sorumluluk alanlarının tümünü kapsıyor. Program kapsamında bankacılık ve finans eğitimleriyle, uzmanlığıyla güven veren, gerekli beceri ve donanıma sahip, iç ve dış müşteri memnuniyetini önemseyen çalışanlar yetiştirilmesi hedefleniyor.

Liderlik eğitimleriyle, çalışma arkadaşlarına özgürlük, adil olma, açıklık değerleri çerçevesinde örnek liderliği sergileyen; kişisel gelişim eğitimleriyle yetkin, saygı uyandıran, işinde ve özel yaşamında başarılı; sosyal sorumluluk projeleriyle topluma değer katan sosyal sorumluluk bilincine sahip çalışanlar yaratılması amaçlanıyor.

Eğitimler, projeler ve kurumsal rehberlik süreciyle destekleniyor. Toplam 4 ay süren programla yönetici adaylarına görevlerine hızla adapte olmalarını sağlayacak altyapının kazandırılması amaçlanıyor. MT sürecine dahil olan adaylar genel müdürlük ve şube pozisyonlarında değerlendiriliyor.
MT işe alım sürecinin devam ettiğini belirten Yapı Kredi Kariyer ve İnsangücü Yönetimi Grup Direktörü Ayşe Özpirinççi, “MT alımı ağırlıklı bir gelecek yatırımı olduğu için en az 60 kişi olacak şekilde mümkün olduğunca uygun adayı bünyemize katmayı hedefliyoruz” diyor.

FİNANSBANK: Temmuz sonuna kadar 30 kişi alacak

MT programıyla stratejik birimleri için yönetici yetiştirmeyi amaçlayan Finansbank, İK stratejik planlama, işe alım ve kariyer yönetimi, eğitim birimlerinin ortak çalışmasıyla bir program oluşturuyor. Eğitimde genel bankacılık mevzuat ve uygulamalarıyla ilgili en güncel bilgiler paylaşılıyor. Söz konusu eğitimde yönetim becerilerinin geliştirilmesi de amaçlanıyor.

MT programına katılacak adayların başvuruları her yıl, bu alımı gerçekleştirmeye yönelik çıkılan bir ilanla toplanıyor. Bu başvuruların ön değerlendirme aşamasından geçmesinden sonra bir sınav uygulaması yapılıyor. Sınavı olumlu olan adaylar öncelikle kişilerin bankaya uygunluğuna ve beklentilerinin ne olduğunun ölçülebilmesi için İK’nın gerçekleştirdiği bir grup mülakata dahil ediliyor. Bu mülakatta olumlu olan adaylar, ilgili birim yöneticileri ve İK işe alım temsilcileri tarafından panel mülakatta değerlendiriliyor. Bu görüşmelerin ardından işkolu yöneticileri adaylarla birebir görüşüyor ve programa dahil edilecek kişiler İK ile ortak karar doğrultusunda belirleniyor.

Finansbank’ta MT programının ilk aşaması 2.5 aylık bir eğitimle başlıyor. Bu süre zarfında kişiler farklı yönetsel yetkinliklerle birlikte, bankacılık uygulamaları ve buna paralel diğer konularda da bilgi sahibi oluyorlar. Ayrıca şube stajı gibi çalışmalarla bankacılık işlemlerinin nasıl gerçekleştiğine de hakim olabiliyorlar. Bu süreç sonunda birimlerinde göreve başlayan MT’ler, yıl içinde de eğitimlere dahil edilerek hem bilgisel hem de yönetsel anlamda gelişmelerini sürdürüyor.

Finansbank, MT alımlarını her yıl hazine, pazarlama, dış ilişkiler, mali kontrol, krediler, risk yönetimi, nakit yönetimi gibi genel müdürlük stratejik birimleri için yapıyor. 2010 yılı MT işe alım süreci devam eden Finansbank, temmuz sonu itibariyle süreci sonlandıracak. Yaklaşık 30 kişi programa dahil edilecek.
Finansbank İK Stratejik Planlama, İşe Alım ve Kariyer Yönetimi Birim Yöneticisi Berna Belkıs, bir kişinin MT programına dahil olabilmesi için en başta stratejik bakış açısına sahip, analitik düşünebilen ve ekip çalışmasına yatkın olmasını beklediklerini belirtiyor. Belkıs diğer kriterleri ise şöyle açıklıyor: “Adaylar, üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren iktisadi ve idari bilimler veya mühendislik fakültelerinden mezun, çok iyi derecede İngilizce bilen ve 28 yaşını aşmamış kişiler olmalı. Başvuru değerlendirme ve sınav aşamalarımızı olumlu yönde tamamlayan adaylarımızın mülakat süreci aşamasında ne istediğini bilmesi ve bunu açıkça ifade edebilmesi de bizim için önemli.”

CITIBANK:Program 18 ay sürüyor

Yönetici adayı programına “management associate” adını veren Citibank, hızlandırılmış bir kariyer yoluyla geleceğin yöneticilerini yetiştirmeyi hedefliyor. Citibank, bu program için ön eleme aşamasında herhangi bir sınav yapmıyor. İnternet sitesi www.citibank.com.tr veya kariyer.net üzerinden duyurulan ilanlara gelen başvurular üzerinden yapılan ön değerlendirmede olumlu bulunan adaylar, “panel mülakat” aşamasına katılmak üzere davet ediliyor. Bu aşamada uygulanan vaka çalışmalarında, farklı yetkinlikleri gözlemlenen adaylar, yapılan değerlendirmelerde olumlu bulundukları takdirde önce orta kademe yönetici görüşmelerine, daha sonra üst düzey yönetici görüşmelerine katılıyor. Bu aşamada olumlu değerlendirilen adaylar da İK’dan sorumlu genel müdür yardımcısıyla son görüşmeyi yaparak süreci tamamlıyor. Tüm aşamaları başarıyla tamamlayanlara referans kontrol aşamasını takiben iş teklifi yapılıyor. Citibank’ın şu anda ticari bankacılık, bireysel bankacılık ve operasyon ve teknoloji bölümleri için alım süreci devam ediyor.

Yönetici adayları, 18 ay süren program kapsamında, başvuru aşamasında belirlenen iş kolu içerisinde 6 aylık sürelerle 3 farklı departmanda görev alıyor. Rotasyonları boyunca 3 farklı proje yürüten ve her bir rotasyon dönemi sonunda üst yönetime projelerini sunan yönetici adayları, 18 aylık programın sonunda orta kademe bir yönetici olarak ilgili iş kolu içerisinde bulunan açık pozisyonlara yerleştiriliyor. Özellikle kurumsal, bireysel ve ticari bankacılık segmentlerinde bulunan ürün grupları, strateji ve müşteri ilişkileri yönetimi ekiplerinde görev alıyorlar.

Citibank İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Ergin, kurum kültürünün bir parçası olabilecek, sonuç ve başarı odaklı, iletişim becerileri gelişmiş kişiler aradıklarını belirtiyor. Bunun yanı sıra işe alınacak tüm adaylarda analitik düşünceye sahip olma, kendine güven, başarı odaklı ve girişimci olma, esneklik, takım çalışması ve işbirliğine yatkınlık gibi yetkinlikler de aradıklarını ifade ediyor.
Levent Ergin yönetici adayı olmak isteyen adaylara şunları öneriyor: “Özellikle eğitim dönemlerini iyi değerlendirmeleri, üst yönetimle yakından çalışma fırsatı buldukları eğitim dönemi boyunca ilgi duydukları alanları iyi tespit etmeleri gerekiyor.”

GARANTİ BANKASI:Başvurular her yıl nisanda

Garanti Bankası’nın 1989 yılından beri uyguladığı MT programının amacı, genç mezunları gruba dahil ederek dinamizmi devam ettirmek ve potansiyeli yüksek bir yönetici havuzu oluşturmak. Bankanın her yıl alım yaptığı MT programında değerlendirilmek için adaylar, www.garanti.com.tr/GarantiliKariyer adresinde özgeçmişlerini oluşturarak nisan ayında Garantili Kariyer’de yayınlanan ilana online olarak başvuruyorlar. Sınav her yılın mayıs ayında gerçekleştiriliyor. Uygun bulunan adaylar ağustos ayında eğitime alınıyor.

Program için başvuru kriterleri şöyle: 4 yıllık örgün eğitim veren üniversitelerin tercihen idari bilimler veya mühendislik fakültelerinden mezun ya da idari bilimler dalında yüksek lisans yapan; 27 yaşını aşmamış; çok iyi derecede İngilizce bilen; yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayacak; analitik ve hızlı düşünen; inisiyatif alan; analiz yönü kuvvetli; rakamlarla uğraşmayı seven adaylar... Ayrıca erkek adayların askerlik görevini tamamlamış ya da en az 1 yıl erteletmiş olmaları bekleniyor.
Garanti Bankası İK Koordinatörü Osman Tüzün, temel alım kriterlerinin yanı sıra adayların yaratıcı, fark yaratan, öğrenmeye ve kendini geliştirmeye hevesli, araştırmacı, sorgulayan, yenilikçi, kendine hedefler koyan, değişime açık ve kendi işinin lideri kişiler olması gerektiğini belirtiyor.
Garanti Bankası’nın MT adayları öncelikle “zihinsel beceri” ve yabancı dil sınavına katılıyor. Sınavda başarılı olanlar önce grup mülakatı, daha sonra İK ve genel müdürlük birimleriyle birebir mülakatlara katılıyor. Olumlu bulunanlar, görev teklifi sonrasında ağustos ayında açılan eğitim sınıflarına dahil ediliyor.

Garanti Bankası’nda MT olarak başlayan adaylar, temel bankacılık bilgi ve donanımına sahip olmalarını amaçlayan eğitimlerin yanı sıra, vizyonel ve kişisel gelişimlerini destekleyen eğitimlerin de bulunduğu 3 modülden oluşan ve 1 yıla yayılan eğitim programına dahil ediliyorlar. Programın modülleri arasında öğrendiklerini uygulama fırsatı bulabilmeleri, banka yapılanmasını daha yakından tanıyabilmeleri ve alacakları eğitimlere zihinsel olarak hazırlanmaları amaçlanıyor. Buna yönelik olarak ödev, proje ve vaka sunumları, öğrendiklerini pekiştirici web tabanlı öğrenmeler, birim ve şubelerde iş başı eğitim uygulamaları bulunuyor.

MT programına dahil olan adaylar genel müdürlük birimlerinde görevlerine “yetkili” olarak atanıyor, performans ve ihtiyaçlara bağlı olarak aynı veya farklı birimlerde ve şubelerde üst düzey yöneticiliğe kadar uzanan kariyer yollarında ilerliyor.
2009’da 31 MT alan Garanti Bankası’nın bu yılki süreci devam ediyor. Temmuz sonunda MT alımları tamamlanmış olacak ve ağustosta eğitimler başlayacak. MT süreçlerine katılmak isteyen adayların 2011 nisan ayında yayınlanacak ilana başvurmaları gerektiğini hatırlatalım.

Vestel de kendi yöneticilerini yetiştiriyor

Vestel, müdür ve daha üst unvanlardaki genç yöneticilerini, Özyeğin Üniversitesi’yle ortak yürütülen özel ve akademik içeriği güçlü bir MT programıyla yetiştiriyor. Vestel İK Direktörü Semih Süslü, bu yıl “Vestel Yetiştirme Programı” için yapılan bin 100 başvuru arasından 26 kişinin kabul edildiğini belirtiyor.
Şubat ayında başlatılan programın Özyeğin Üniversitesi tarafından verilen ve 450 saatlik teorik eğitim kısmının 1 Şubat-15 Mayıs tarihleri arasında tamamlandığını anlatan Süslü, genç yönetici adaylarının pazarlama, finans, muhasebe, üretim, yönetim, dış ticaret ve hukuk gibi temel yöneticilik konularında eğitim aldıklarını söylüyor. Eğitimlerin ağırlıklı olarak girişimcilik, proje yönetimi, stratejik perakende yönetimi gibi kariyer yolunda fark yaratacak derslerden oluştuğunun da altını çiziyor.

Vestel’in Manisa’daki üretim üssü Vestel City’de verilen eğitimler yaklaşık 6 ay sürüyor. Programın 12 haftalık kısmı, her hafta tüm gün ders, diğer 12 haftalık kısmı da Vestel şirketlerinde stajdan oluşuyor. Teorik eğitimi başarıyla tamamlayan 26 genç yönetici adayının 25 Haziran’da Vestel City’de düzenlenen törenle sertifikalarını aldığını belirten Semih Süslü, yönetici adaylarının stajının 6 Ağustos’ta sona ereceğini belirtiyor. Adayların MT programının devamında, yine Özyeğin Üniversitesi’yle ortak bir program çerçevesinde, her yaz fark dersleri alarak 3 veya 4 yaz sonra MBA diploması alabileceğini de belirtelim...
Programdan mezun olanlar; Vestel Elektronik, Vestel Dış Ticaret, Vestel Beyaz Eşya ve Vestel Pazarlama şirketlerinde uygun görülen pozisyonlara yerleştirilecek. Görevler, satış uzmanı, ürün sorumlusu, Ar-Ge mühendisi, finans uzmanı, tedarik ve planlama uzmanı olarak çeşitlilik gösteriyor. 26 yönetici adayının 8’i Vestel Pazarlama’ya bağlı İstanbul ofisinde, diğerleri de Manisa’da çalışacak.
MT’lerin çalıştıkları şirketlerde zaman içinde en üst düzey yönetici pozisyonuna kadar yükselmeleri mümkün. Genç yönetici adaylarının 10 yıl içinde uzman, kıdemli uzman, şef ve müdür pozisyonlarına gelmeleri bekleniyor.

Eureko Sigorta’dan yurtdışında çalışma fırsatı

Eureko Sigorta’nın MT programı, üniversiteden yeni mezun gençlere, çok yönlü sektörel eğitim, kişisel gelişim ve yurtdışı rotasyon olanakları sunuyor. Eureko Sigorta İK Direktörü Oya Buyan, MT programlarının, şirkete genç ve yeni yetenekler kazandırmanın yanı sıra sektöre kalifiye çalışan yetiştiren bir ‘sigortacılık okulu’ işlevi gördüğünü de söylüyor.

Eureko Sigorta’nın MT programına katılacak adayların, Türkiye veya Türkiye’de denkliği olan, 4 yıllık lisans eğitimi veren iktisadi ve idari bilimler, mühendislik, siyasal bilgiler fakülteleri veya istatistik, bankacılık ve sigortacılık, aktüerya bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor. Adaylara Eureko Sigorta’ya özel, sayısal ve sözel yetenek sınavları ve kişilik envanteri uygulanıyor. Ayrıca yabancı dil testi de yapılıyor. Yüksek başarma arzusu, güçlü iletişim becerisi, analitik düşünme yeteneği, gelişime açıklık ve çözüm odaklılık da adaylardan beklenen özellikler arasında...

MT’lere, aldıkları eğitim programı sonrasında, ilgi alanlarına göre belirlenen birimlerde işe başlama imkanı sağlanıyor. Göreve başlamalarından itibaren şirket bünyesindeki gönüllü koçlar sorumlu oldukları MT’lere ihtiyaç duydukları her alanda yardımcı oluyor.

Türkiye’deki programın Eureko’nun yurtdışı MT programlarıyla ortak yürütüldüğünün altını çizen Oya Buyan, katılımcılara Eureko B.V. bünyesinde faaliyet gösteren farklı ülkelerdeki şirketlerde, dönemsel projelerde 6 aylık süreyle çalışma imkanı tanıdıklarını söylüyor. Bu da Eureko’nun MT programını diğerlerinden ayıran önemli bir unsur olarak dikkat çekiyor.

İlk MT programını 2008’de başlatan ve üniversiteden yeni mezun 15 genci işe alan Eureko Sigorta, ikinci programını 2011 yılında açacak. Bu kapsamda 15 MT’yi daha bünyesine katacak.
 
Aylin COŞKUNOĞLU NAZLIAKA / HRM Kurucu Ortağı
“Kurum içinden atamalara imkan veriyor”

Bankacılık, hızlı tüketim maddeleri ve sağlık sektörü MT yani “yönetici adayı” kadrolarının en çok açıldığı sektörler olarak öne çıkıyor. MT alıp yetiştirmek, özellikle holdinglerin ya da büyük ölçekli uluslararası şirketlerin tercih ettikleri politikalardan biri haline gelmiş durumda.
Ağırlıklı olarak yeni mezunları bünyelerine katan bu programlarda, yaş sınırı 23 ile 28 arasında değişiyor. MT adayları, mülakat aşamasına geçmeden önce birçok teste tabi tutulabiliyor. Bunlar kişilik envanterleri, İngilizce testleri ve grup çalışmaları şeklinde oluyor. Genel olarak prestijli üniversitelerden mezun, İngilizce bilen, dışa dönük, grup çalışmasına yatkın, iletişim becerileri gelişmiş kişiler tercih ediliyor.

MT programları, yöneticileri kendi içinde yetiştirmeye, transferleri şirket içinden yapmaya olanak sağlıyor. Ayrıca tek bir şirkette deneyim sahibi olmanın avantajlarını kazandırarak, şirketin yapısını tanıyarak yetişen yöneticilere sahip olunması fırsatını yaratıyor. Yine şirketin geleceğine yön verebilecek kapasitedeki kişilerin şirkete olan bağlılığını artırıyor.

Bu programların esas ideolojisi eleman yetiştirmek olduğundan, direktör, müdür, şef pozisyonuna kadar birçok üst düzey yöneticiliğe gelinebiliyor. Buna örnek olarak Garanti Bankası’nın web sitesinde yazan şu ifadeyi verebiliriz: “Garanti Bankası’nın üst düzey yöneticilerinin yüzde 95’i kurum içinden atanmıştır. Yöneticilerin yüzde 15’i Garanti Bankası’ndaki kariyerlerine MT, yüzde 20’si ise müfettiş yardımcısı olarak başlamıştır.”

Genellikle yaz başında ve eylül-ekim aylarında alınan MT başvurularından haberdar olmak için yeni mezun ya da henüz mezun olacak adaylar, firmaların ilanlarını sıkı bir şekilde takip etmeliler.

AYRICALIKLI ÜYELİK
Patronlarla ilgili güncel, ekonomi, finans konularından haberdar olmak ister misin?
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR


Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
tugba kutlu 22 Temmuz 2010 Perşembe 13:46

mrb ben bankacılık ve fınans mezunuyum bankada gorev almak ıstıyorum kendımı sureklı yenılemek

Yorumu oyla      7      2  

FACEBOOK YORUM

BENZER HABERLER

Et ithalatı için 229 Milyon Dolarlık teklif aniden düştü
Orhan Baba'dan 1 Lira çıkmadı!
1 liraya cep telefonu nasıl olur?
Şimşek vergi tartışmalarına son noktayı koydu
Ticari gayrimenkul alın: İşte projeler
"Rüya projede" bir adım daha
Akkuyu'ya nükleer santral yasalaştı
Turkcell kredi aldı
Nisan ayı işsizlik rakamları sevindirdi
Reza Zarrab adını değiştirdi; İşte yeni işi....
GÜNDEM / 5 saat önce
Reza Zarrab adını değiştirdi; İşte yeni işi....
ABD mahkemesinden flaş Halkbank kararı!
FİNANS / 2 saat önce
ABD mahkemesinden flaş Halkbank kararı!
'Türkiye çok ucuz' diyerek bagajları doldurdular!
EKONOMİ / 2 saat önce
'Türkiye çok ucuz' diyerek bagajları doldurdular!
Benzin 11 TL'ye çıkacak iddiası!
EKONOMİ / 4 saat önce
Benzin 11 TL'ye çıkacak iddiası!
Unicredit dolar/TL tahminini 10.5'a çıkardı
FİNANS / 4 saat önce
Unicredit dolar/TL tahminini 10.5'a çıkardı
Değer kaybında dünya birincisi olan TL farkı giderek açıyor
FİNANS / 4 saat önce
Değer kaybında dünya birincisi olan TL farkı giderek açıyor
Societe Generale, yıl sonu kur tahminini 10,30'a çıkardı!
FİNANS / 4 saat önce
Societe Generale, yıl sonu kur tahminini 10,30'a çıkardı!
Erdoğan: Afrika'ya 6 Milyar Dolar yatırım yaptık
EKONOMİ / 4 saat önce
Erdoğan: Afrika'ya 6 Milyar Dolar yatırım yaptık
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Ana Sayfa Patronlar Ekonomi Finans Gündem Dünya Spor Medya Tekstil İşte Başaranlar Aktüel
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva
X

AYRICALIKLI ÜYELİK

Patronlarla ilgili güncel, ekonomi, finans konularından haberdar olmak ister misin?
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol