Google patronlarının uçakta yatak kavgası

Google patronlarının uçakta yatak kavgası

Bilişim devi Google'ın patronları Larry Page ve Sergey Brin satın aldıkları Boeing 767 200'ün iç tasarımı konusunda karar veremeyince tasarımcı firma ile mahkemelik oldu.

Google patronlarının uçakta yatak kavgası
16px
24px
09.07.2006 00:00
ABONE OLgoogle
İnternette arama motoru konusunda açık ara lider konumda olan Google'ın kurucusu Larry Page ve Sergey Brin'in satın aldıkları Boeing 767'in iç tasarımı konusunda başları derde girdi. Normalde 180 yolcu kapasitesine sahip Boeing 767 200 geçtiğimiz yıl Google üst düzey yöneticileri adına satın alındı. Şirket uçağın iç tasarımı için konusunda deneyimli Blue City tasarım firmasıyla anlaştı. Daha önce Microsoft'un ortağı Paul Allen gibi pek çok özel müşteri için özel tasarımlar yapan şirket, Google'ın patronları Larry Page ve Sergey Brin'in bitmeyen istekleriUçakta her şey kişiye özel tasarlanıyor.nedeniyle mahkemeye gitti. Blue City yetkililerinin iddiasına göre Laryy Page ve Sergey Brin uçağın tasarımında pek çok kez tasarım değişikliği yaptı üstelik isteklerin sonu dabir türlü gelmedi. Boeing 767 -200 sınıfı uçağın iç tasarımını şirket üst düzey yöneticileri için yeniden tasarlayan şirket, oturma alanı ve ofisten sonra en son yataklar konusunda defalarca plan değişikliği olduğunu iddia ediyor. Bu yüzden yaklaşık 200 bin dolar kayba uğradığını iddia eden Blue City şirketi yetkilileri sonu gelmeyen istekler yüzünden siparişin tamamlanamadığını savunuyor.
E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde