Golf dünyasının ünlü isimleri bir araya geldi

Golf dünyasının ünlü isimleri bir araya geldi

Golf dünyasının ünlü isimlerini bir araya getiren turnuvada, yüze yakın golfçü, dereceye girebilmek için mücadele etti.

Golf dünyasının ünlü isimleri bir araya geldi
16px
24px
30.06.2008 12:49
ABONE OLgoogle

Türkiye Golf Federasyonu (TGF) tarafından bu yıl ilki düzenlenen "Finansbank Private Banking Golf Cup" turnuvası Klassis Golf & Country Club'da gerçekleştirildi. Golf dünyasının ünlü isimlerini bir araya getiren turnuvada, yüze yakın golfçü, dereceye girebilmek için mücadele etti. Gün sonunda erkekler gross birincisi Berkant Alıcı birinci olurken, bayanlar gross ta ise Beyhan Benarddete birinci oldu.

Türkiye'de golf sporunun gelişmesi ve dünyaya açılması yolunda önemli adımların atılmasına ön ayak olan Klassis Golf & Country Club, 28 Haziran 2008 Cumartesi günü önemli bir prestij turnuvasına daha ev sahipliği yaptı. Finansbank sponsorluğunda, Türkiye Golf Federasyonu (TGF) tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen "Finansbank Private Banking Golf Cup", çeşitli kulüplerden yüze yakın tanınmış golfçünün heyecanlı mücadelesine sahne oldu.

Bayan ve erkek golfçülerin iki ayrı kategoride sahaya çıktığı ve "Stableford" (puan oyunu) formatında oynanan turnuvada Erkekler Kategori A'da Fehmi Zorlu, Kategori B'de Ediz Kemaloğlu, Kategori C'de ise Serhan Erfidan, yaptıkları skorlarla kendi kategorilerinde birinci oldu. Bayanlarda ise Kategori A'da Sinem Erülgen, Kategori B'de ise Birsel Alp birinciliği elde etti. Finansbank Private Banking Golf Cup'un gross birincisi erkeklerde Berkant Alıcı, bayanlarda ise Beyhan Benardete oldu. Turnuvada dereceye girenler, ödüllerini TGF Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun elinden aldı.

Bugüne kadar ulusal ve uluslararası sayısız organizasyonda golfün profesyonellerini ağırlayan Klassis Golf & Country Club, tasarımını dünyanın en iyi golf oyuncularından Tony Jacklin'in yaptığı, 18 çukurlu, 73 parlık ve 6033 metre uzunluğunda golf sahasına sahip bulunuyor. Türkiye'nin uluslararası standartlardaki ilk golf sahası olan Klassis Golf'te profesyonellere bu özel sporun keyfini doyasıya yaşatacak 4 adet par 3, 5 adet par 5, 9 adet par 4'lük parkur yer alıyor. Tesis içinde bulunan 9 çukurlu, 27 parlık ve 851 metre uzunluğundaki Akademik saha ise bu spora yeni başlayan golf tutkunlarına hizmet veriyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde