'Gökdeniz azmettirdi'

'Gökdeniz azmettirdi'

TRABZONLU FUTBOLCULARA YAPILAN SİLAHLI SALDIRININ ALTINDAN PİS KOKULAR ÇIKIYOR.

'Gökdeniz azmettirdi'
16px
24px
11.07.2006 14:55
ABONE OLgoogle

Trabzonsporlu milli futbolcular Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz ile eşlerinin otomobilleri ve iş yerlerinin kurşunlanması olayına karıştıkları iddiasıyla tutuklu bulunan 3 sanığın yargılanmasına, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde başladı.

Duruşmaya, tutuklu sanıklar Hakan Süleyman, Fatih Bulut ve Erdem Kılıç ile avukatları, sanık yakınları ve öldürülen Müjdat Üçüncü'nün ailesi katıldı.

Mahkeme heyetine 8 sayfalık savunma sunan sanıklardan Hakan Süleyman, suçsuz olduğunu belirterek, “20 ayrı olayda aynı silahın kullanıldığı söyleniyor. Bu Irak'ta bile olmaz. Size inandırıcı geliyor mu? Asıl haraç alan Trabzon Emniyet Müdürü ve Valisi'dir. İstifa etmek yerine kendilerine uzatılan mikrofonlarda bizleri suçlu göstermişlerdir” dedi.
Diğer sanık Fatih Bulut ise mahkeme heyetine 2 sayfalık yazılı savunma sunarak, şunları söyledi:

“Ben Gökdeniz'in arabası ve iş yeri ile Fatih'in 2 arabasını kurşunladım. Glock marka silahla ateş ettim. Olay anında Şenol Çelik yanımdaydı. Silahı Şenol'dan aldım. Müjdat Üçüncü'nün öldürülmesi olayında ilgim yoktur. Olay bittikten sonra İstanbul'a gittik. Ardından 10-12 gün sonra İstanbul'da yakalandım.”

“GÖKDENİZ AZMETTİRDİ”

Bulut, ayrıca Veli Sezgin'in yaralanması olayında azmettiricinin Gökdeniz Karadeniz olduğunu öne sürdü.
Gökdeniz'in arkadaşı olduğunu belirten Bulut, şöyle devam etti:

“Veli Sezgin'i ben yaraladım. Gökdeniz Karadeniz azmettirdi. Gökdeniz arkadaşım. Veli Sezgin'in onun hayatını kararttığını söyledi. Onu vurana 1 milyon dolar vereceğini söylüyordu. Ben de 'Ben vurursam 1 milyonu bana verir misin' dedim. Oda 'veririm' dedi. Gökdeniz kendisini yakan kişinin Veli Sezgin olduğunu söylüyordu.”

Bu arada, Mahkeme Başkanı Ali Ömercioğlu, Bulut'a, “Karadeniz kirlendi diyorlardı. Bu kadar kirlendi mi?” karşılığını verdi.

Öte yandan, Mahkeme Başkanı Ömercioğlu'nun ifade alımı sırasında Bulut'a “masal anlatma” şeklinde hitap etmesi üzerine, Bulut'un avukatı Veysel Malkoç, bu ifadenin mahkeme tutanaklarına geçirilmesini talep etti. Mahkeme heyeti, Malkoç'un talebini reddetti.

Diğer sanık Erdem Kılıç da olaylarla ilgisinin bulunmadığını iddia ederek, “Daha önce verdiğim ifadeleri kabul etmiyorum. Psikolojim bozuktu. O ifadeleri baskı altında verdim” diye konuştu.

Kılıç, ayrıca Hakan Süleyman ile Fatih Tekke'nin aynı araçta giderken Tekke'nin silahıyla araçta havaya ateş ettiğini gördüğünü öne sürdü.

Müşteki Mustafa Üçüncü ise oğlu Müjdat Üçüncü'nün bir otelin resepsiyonunda çalıştığını ve kendi halinde bir yaşamı olduğunu belirterek, Hakan Süleyman'ın oğlundan haraç istediğini iddia etti.

Üçünçü'nün mahkemede Süleyman'a “şerefsiz” diye hitap etmesi üzerine, Mahkeme Başkanı Ömercioğlu, Üçüncü'yü uyararak, konuşmalarına dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

AVUKAT SAVUNMALARI

Mahkemeye katılan sanıklardan Hakan Süleyman'ın avukatı Ali Sürmen, savunmasında, mahkeme heyetinin yapılan hakaretleri zapta geçirmediğini öne sürerek, “Eğer bize de aynı tavır sergilenecekse savunma yapmayalım” dedi.

Müvekkilinin daha önce de aynı mahkemede yargılandığını, ancak müvekkilinin tek başına hareket ettiğini belirten Sürmen, tahliye talebinde bulundu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde