Gelir Vergisi Kanun Tasarısı gelecek yıla kaldı

Gelir Vergisi Kanun Tasarısı gelecek yıla kaldı

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Gelir Vergisi Kanun Tasarısı'nı gelecek yasama yılının 2. döneminde Meclis'e sunmayı planladıklarını açıkladı.

Gelir Vergisi Kanun Tasarısı gelecek yıla kaldı
16px
24px
17.05.2006 10:02
ABONE OLgoogle

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın kuruluş yıldönümü dolayısıyla Sheraton Otel'de bir resepsiyon düzenlendi. Geceye Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ASO Başkanı Zafer Çağlayan, ATO Başkanı Sinan Aygün, Gelir İdaresi Başkanlığı bürokratları ile çok sayıda davetli katıldı.

Bakan Unakıtan, resepsiyon girişinde gazetecilerle yaptığı sohbette sorular üzerine Süper Lig şampiyonluğunu değerlendirdi. Kendisinin Beşiktaş taraftarı olduğunu hatırlatan Unakıtan, bir gazetecinin, "Beşiktaş kupayı, Galatasaray Şampiyonluğu aldı. Fenerbahçe ne aldı?" diye sorması üzerine, "Onlar da üzülmesin. Birincilik gibi ikincilik aldılar." şeklinde cevap verdi.

Unakıtan, Galatasaray'ın şampiyonluğunu kutladı. Daha sonra ekonomik gelişmelere de değinen Unakıtan, Gelir Vergisi Kanunu'nda çalışma başlattıklarına işaret ederek 'bunu biraz daha hızlandırmak istediklerini' söyledi. Meclis gündeminin çok yoğun olduğunu ifade eden Unakıtan, 'Gelir Vergisi Kanunu'nu, 2. dönem Meclis'e sunmayı ve orada görüşmeyi bekliyoruz, çalışmalarımız o merkezde.' diye konuştu.

Unakıtan, bu konuda IMF'ye verilen Niyet Mektubu'nda bir revizyon yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruyu, sorunun muhatabının Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan olduğunu belirterek yanıtsız bıraktı.

Gecede ayrıca 2006 yılı Vergi Resim Slogan ve Resim Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ödül töreni sonrasında renkli görüntüler yaşandı. Hakkari'den birinci olan Bilazım Taş'a kazandığı para ödülünü veren Unakıtan, "Maliye'den kolay kolay para çıkmaz. Bu ilk kez oluyor, ama böyle şeyde para çıkar." diyerek espiri yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Çelik ise, ödül alan öğrencilerin birinin haricinde tümünün kız öğrenci olduğuna dikkat çekerek, erkek öğrencileri de 'haylazlığı' bırakıp bu tür çalışmalar içersine girmeye çağırdı.

Resim dalında dereceye giren minik öğrencilerden çizdikleri resimleri anlatmalarını isteyen her iki bakan, daha sonra öğrencilerin yanaklarından öperek, kutladılar.

Resim dalında ikinci olan Selver Arslan isimli öğrencinin, resmini anlatırken, "Vergi vermek için can atanları çizdim" demesi Bakan Çelik'in espiri konusu oldu. Bakan Çelik, bunun üzerine minik öğrenciye, "Böyle insanlar var mı? Bildiğin böyle birileri varsa Kemal amcaya haber verelim, oldu mu?" şeklinde espiri yaparak karşılık verdi.

Ankara/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde