GATA'dan Ecevit açıklaması

GATA'dan Ecevit açıklaması

GATA, YOĞUN BAKIMDA BULUNAN ECEVİT'İN SAĞLIK DURUMU HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI.

GATA'dan Ecevit açıklaması
16px
24px
19.05.2006 18:06
ABONE OLgoogle

Yoğun bakımda olan eski Başbakan Bülent Ecevit'in sağlık durumunda bir değişiklik olmadığı bildirildi. GATA'dan yapılan yazılı açıklamada, bugün saat 10.30 itibariyle Ecevit'in sağlığıyla ilgili olarak bildirilen durumun devam ettiği kaydedildi.

Sabah yapılan açıklamada, Ecevit'in dün saat 19.00'da gelişen hipertansiyon atağı sonucunda konuşma bozukluğu ve sağ kol, bacakta güçsüzlük şikayetiyle saat 21.00'de hastanenin acil servisine getirildiği kaydedilmişti.

Tetkikleri yapılan ve beyin tomografisi çekilen Ecevit'in, vital (hayati) fonksiyonlarında gelişebilecek değişiklikler dikkate alınarak Anesteziyoloji Reanimasyon Ana Bilim Dalı Başkanlığı Yoğun Bakım Ünitesine alınarak solunum cihazına bağlandığı belirtilen açıklamada, çekilen beyin tomografisinde beynin sol tarafında kanama saptandığı ifade edilmişti. Ecevit'in yapılan konsültasyonlar sonucunda saat 21.45'te Beyin Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri tarafından ameliyata alındığı kaydedilen açıklamada, şöyle denilmişti:

'Ameliyatta beynin sol tarafında yaygın kanama izlenmiş ve biriken kan boşaltılmıştır. Beyin rahatlaması için ventrikül drenajı da uygulanan hastanın ameliyatı 04.30'da tamamlanmıştır. Beynin toparlanabilmesi ve yeni bir atağın çıkmasını önlemek amacıyla hastanın uyutulmasının devamına karar verilmiştir. Sayın Ecevit, halen yoğun bakım ünitemizde solunum cihazına bağlı olarak takip edilmekte olup, vital bulguları stabil, ancak genel durumu ciddiyetini korumaktadır.'

YOĞUN BAKIMDA UYUTULUYOR

Ecevit, GATA Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tabip Albay Engin Gönül ve ekibi tarafından ameliyat edilmişti. Hastane yetkilileri, durumu ciddiyetini koruyan Ecevit'in halen yoğun bakımda müşahede altında tutulduğu belirtilerek, 'Bu durumdaki hastalarda uyandırma esnasında tansiyon kontrol edilemediğinden, yeni bir beyin kanaması meydana gelmemesi ve beynin bir süre istirahat ederek kendine gelmesi için hasta uyutulur. Sayın Ecevit için de bu yöntem uygulanıyor' dediler. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde