GAP’a özel bölgesel asgari ücret uygulaması geliyor

GAP’a özel bölgesel asgari ücret uygulaması geliyor

Hükümet, Doğu ve Güneydoğu için ekonomik önlem paketi hazırladı. Buna göre...

GAP’a özel bölgesel asgari ücret uygulaması geliyor
16px
24px
29.02.2008 08:23
ABONE OLgoogle

Buna göre bölgeye özel bir asgari ücret belirlenecek. Ayrıca Batı Anadolu'dan bölge illerine yatırım gelmesi için destek verilecek

Hükümet, terörle sarsılan GAP bölgesinin desteklenmesi için özel bir destek paketi hazırladı. Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından mart ayında açıklanacak pakete göre, GAP bölgesine özel bir asgari ücret uygulanacak. Türkiye'nin diğer illerindeki işletmelerin GAP'a taşınması için düşük faizli ve uzun vadeli kredi verilecek.

GAP bölgesi çalışanlarından gelir vergisi alınmayacak, SSK primi de devlet tarafından ödenecek. Devlet memuru ve akademisyenler de bölgede çalışması için teşvik edilecek. GAP Kalkınma Platformu Yürütme Kurulu Toplantısı, önceki gün Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Nazım Ekren'in katılımı ile yapıldı.

HAZİNE GÖRÜŞ VERECEK

Toplantıda, gelecek dönemde hayata geçirilecek olan “GAP Strateji ve Eylem Planı” oluşturuldu. Eylem planı, görüş alınması için Hazine'ye gönderildi.

GAP bölgesindeki 9 ilin vali, belediye başkanı, ticaret ve sanayi odası başkanının da katılımıyla oluşturulan platform, bir sonraki toplantının Diyarbakır'da yapılmasını kararlaştırdı.

Deniz Çiçek/Akşam

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde