Galatasaray Adası, Kulübe devredildi

Galatasaray Adası, Kulübe devredildi

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, UNIT Group Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Aysal'la Galatasaray Adası'nın Kulübe devrine ilişkin protokol imzaladı.

Galatasaray Adası, Kulübe devredildi
16px
24px
18.04.2006 14:08
ABONE OLgoogle

Toplantının başında bir konuşma yapan Başkan Özhan Canaydın, bugünün hem kendisi, hem Galatasaray hem de Ünal Aysal için önemli bir gün olduğunu söyledi. Galatasaray Adası'nın 2001 yılında, eski başkanlardan Mehmet Cansun'un döneminde, Ünal Aysal'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttüğü UNIT Group'a kiralandığını hatırlatan Canaydın, taraftarların ve Genel Kurul üyelerinin istekleri doğrultusunda yürütülen uzun çalışmalardan sonra, Ünal Aysal'ın büyük bir Galatasaraylılık göstererek, Ada'yı tekrar Kulübe anlaşmayı feshederek iade ettiğini söyledi. Ünal Aysal'a teşekkür eden Özhan Canaydın, "100. Yılımız'da da ne rica ettiysem hep yaptı. Taraftarlarımıza, üyelerimize Ada'yı hep müsaadesiyle açtık. Kendisi hiçbir zaman müdahil olmadı. Çok önemlisi, benim dört senelik başkanlık dönemimde Galatasaray için ne istediysem yerine getirdi" diye konuştu.

Başkan Canaydın, seçim döneminde hisselerle ilgi olarak Ünal Aysal'ın bunları kendisine karşı bir koz olarak kullandığı yönünde çıkan haberlerin kendisini çok üzdüğünü söyledi. Canaydın, konuyla ilgili olarak "İnternet sitemizde açıkladım, sizlerle yaptığım toplantılarda açıkladım. Kendisi hiçbir zaman böyle bir olayın içinde olmamış. Galatasaray için ne gerekiyorsa yerine getirmiş, büyük Galatasaraylılar'dan biridir. Huzurlarınızda kardeşime tekrar teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Özhan Canaydın imza törenine geçmeden, Ünal Aysal'ın Galatasaray Adası'nın devir teslimiyle ilgili özel bir isteği olduğunu söyledi. Canaydın, daha önce su sporlarıyla ilgilenmiş olan Aysal'ın Ada'nın gelirlerinin su sporları öncelikli olmak üzere amatör şubelere dağıtımını talep ettiğini, bu konuyu da hemen yürürlüğe geçirmek üzere her türlü hazırlığın yapıldığını belirtti. Başkan Canaydın, Ünal Aysal'a tekrar teşekkür ederek, "Bu benim yeni dönemimde ve yeni yönetimimde ilk icraatımızdır. Kendisine teşekkür ediyorum. Galatasaray için hayırlı olsun" diyerek imza törenine geçti.

İmza sonrası kısa bir konuşma yapan Başkan Özhan Canaydın, "İşte Galatasaraylı olmak bu. Gurur duyuyorum. Çok büyük ve derin hisler içindeyim. Bir seçim dönemi geçirdik. Pırıl pırıl günler içinde birbirimizi kırmadan tekrar göreve geldik. İnşallah büyük Galatasaray'ı müştereken yaratacağız. Galatasaray'ın bu mutlu gününde bizlerle beraber oldunuz. Hepinize teşekkür ediyorum" biçiminde konuştu.

Özhan Canaydın'ın ardından söz alan Ünal Aysal ise, Özhan Canaydın yönetiminden önümüzdeki iki sene ve sonraki yıllarda Galatasaray için çok şeyler beklediklerini söyledi. Aysal, "Kendilerine olan desteğimiz önümüzdeki yıllarda da imkanlarımız nispetinde devam edecek. Bugünkü imza töreninde yapılan Galatasaray Adası'nın devir sözleşmesini bir anlamda yeni Yönetim Kurulu'na bir hediye olarak kabul etmelerini rica ediyorum. Bu vesile ile hepinize teşekkürlerimi sunarım" diyerek sözlerini tamamladı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde