G8'in patronlarından petrol uyarısı

G8'in patronlarından petrol uyarısı

Dünyanın en gelişmiş 8 ülkenin maliye bakanları, yüksek petrol fiyatları ve küresel dengesizliğin 'tehlike sinyali' verdiği görüşünde ortaklaştı.

G8'in patronlarından petrol uyarısı
16px
24px
10.06.2006 19:48Güncelleme: 27.10.2023 14:25
ABONE OLgoogle

Sanayileşmiş 7 batılı ülke ile Rusya'nın oluşturduğu G-8 Grubu Maliye Bakanları, küresel büyümenin güçlü kalmaya devam ettiğini, buna karşın yüksek petrol fiyatları ile büyüyen küresel dengesizliğin bir tehlike olduğunu bildirdi. G-8 Maliye Bakanlarının St. Petersburg'da yaptığı toplantı ardından yayınlanan ortak açıklamada, küresel büyümenin güçlü olduğu ve tedricen daha geniş bir temele oturduğu ifade edildi. Açıklamada, yüksek enerji fiyatları ile küresel dengesizliğin büyümenin önünde bir risk olarak kaldığı ifade edildi. Açıklamada, petrol rezervlerine ilişkin bilgi için enerji piyasa verilerinde bir küresel ortak standartların geliştirilmesinde konusunda daha fazla güvenilir ve şeffaflık sağlanması çağrısında bulunuldu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde