Fransa'da "Ramazan bayramında içki" tartışması çifte cinayetle son buldu

Fransa'da "Ramazan bayramında içki" tartışması çifte cinayetle son buldu

Fransa’nın Bordo kentinde Çarşamba akşamı biri saldırgan olmak üzere iki kişinin ölümü ve bir kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan bıçaklı saldırının nedeninin Bayram akşamı alkol tüketimi  olduğu ortaya çıktı. Afgan kökenli olduğu belirtilen saldırganın Cezayir kökenli iki kişiye Ramazan Bayramı’nın ilk gününde alkol tükettikleri için saldırdığı açıklandı.

Fransa'da "Ramazan bayramında içki" tartışması çifte cinayetle son buldu
16px
24px
12.04.2024 16:10Güncelleme: 12.04.2024 16:14
ABONE OLgoogle

Bordo Cumhuriyet Savcısı Frederique Porterie, Pazartesi akşamı saat 20.00 sularında şehirde yaşanan bıçaklı saldırı ile ilgili düzenlediği basın toplantısında olayın nedeninin « Bayram akşamı alkol tüketimi » olduğunu söyledi.

Afgan kökenli olduğu belirtilen 25 yaşındaki saldırganın, bir parkta alkol alan Cezayir kökenli iki kişiye önce sözlü sataşmada bulunduğunu belirten Porterie, sözlü münakaşanın bir süre sonra kavgaya dönüştüğünü ifade etti. Olaydan sonra hastanede tedavi altına alınan yaralının ifadeleri doğrultusunda olayın aydınlatıldığını belirten Cumhuriyet Savcısı Frederique Porterie, park içinde başlayan kavganın nehir kenarında bıçaklı saldırıyla sonuçlandığını belirtti.

Sözlü başlayıp yumruklarla devam eden kavgadan sonra saldırganın taşıdığı bıçağıyla önce kurbanlarından birine öldürücü darbe vurduğunu söyleyen Porterie, ikinci kurbanını da yaralayan saldırganın olay yerinden kaçtığını ancak bir süre sonra teslim olmadığı için polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildiğini sözlerine ekledi.

Olayda terör saldırısı olarak nitelendirilecek herhangi bir emarenin bulunmadığını ifade eden Cumhuriyet Savcısı Frederique Porterie, ancak terörle mücadele birimlerinin tüm ihtimaller dahilinde soruşturmaya dahil olduğunu bildirdi. 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde