Forum@Bilişim'in gündemi Rekabet Gücü

Forum@Bilişim'in gündemi Rekabet Gücü

Eylül ayında yapılacak olan Bilişim Zirvesi 06 ve Forum@Bilişim'in ana gündemi Rekabet Gücü olacak. Forumlarda, kurumların rekabet gücü elde etmede bilişimi nasıl stratejik avantaja dönüştürmeleri gerektiği anlatılacak.

Forum@Bilişim'in gündemi Rekabet Gücü
16px
24px
19.07.2006 00:00Güncelleme: 27.10.2023 14:25
ABONE OLgoogle

Bilgi güvenliğinden yeni nesil iletişim çözümlerine, iş ve teknoloji gündeminin merkezindeki altı ana konuya ışık tutacak Forum@Bilişim, kurumların işlerinde bilişimi kullanırken en yüksek verimi alabilmelerini sağlayacak önemli anahtar bilgi ve deneyimlerin paylaşılacağı bir zemin sunuyor.

Kurumların gelecek vizyonlarını etkileyecek önemli kararlarını şekillendiren toplantılara ev sahipliği yapan Bilişim Zirvesi 06'da Rekabet Gücü temasını taşıyor. Bu yıl 5 - 9 Eylül tarihleri arasında, TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek Bilişim Zirvesi ve Forum@Bilişim, kurumların rekabet gücü için bilişim stratejilerini; forumlar, vizyon toplantıları ve yüksek teknoloji eğitimleri şeklinde işleyecek.

Forumlarda, kurumların rekabet gücü elde etmede bilişimi nasıl stratejik avantaja dönüştürmeleri gerektiği, altı ana konu ve altı ana endüstri çerçevesinde ele alınacak ve başarı örnekleriyle birlikte paylaşılacak. Konular; bilgi yönetimi, bilgi güvenliği, yeni nesil iletişim çözümleri, satış-pazarlama çözümleri, kurumsal yönetim, ar-ge ve inovasyon olarak sıralanıyor. Endüstriler ise, finans, lojistik, sağlık, kamu, üretim ve perakende.

Kurumlar bilgilerini yeniden keşfediyor

Bilgi yönetimi başlığı altında, kurumların sahip oldukları verileri en kullanışlı şekilde nasıl depolayabilecekleri, depolanmış verilerine en kolay nasıl ulaşarak raporlayabilecekleri, 7 / 24 iş sürekliliğini nasıl sağlayabilecekleri ve dijital doküman arşivleriyle etkin kayıt paylaşımının nasıl mümkün kılınabileceği anlatılacak.

Bilgi güvenliği sorununa yeni çözümler

İşletmelerin güncel sorunlarından bilgi güvenliğine getirilen çözümler, İnternet üzerinden satış anlaşmalarını en güvenli biçimde gerçekleştirme yöntemleri ve e-imzayla gelen yenilikler de Forum@Bilişimin bilgi güvenliği ana konusu kapsamında ele alınacak.

Satış ve pazarlamada teknolojik yaklaşımlar

Sahadaki satış elemanlarının gücüne güç katacak uygulamalar, etkin mobil pazarlama çözümleri, e-iş / e-ticaretle değişen pazarlama tanımları, müşteriyi tanıma ve izleme yöntemleri ise, satış-pazarlama çözümleri başlığı altında incelenecek.

Yeni nesil iletişim

Özellikle telefon görüşmeleri çok yoğun olan kurumların iletişim maliyetlerini düşürmelerini sağlayacak avantajlı paketlerle gelen yeniliklerin, geniş bant teknolojisinin sunduğu yeni olanakların ve akıllı ağ alt yapılarının, kurumların manevra yeteneğine katacağı değerin paylaşılacağı yeni nesil iletişim çözümleri oturumlarında, ses-veri-görüntü bütünleşmesinin doğurduğu yenilikçi yaklaşımlar aktarılacak.

Kurumsallaşan şirketlere taktikler

Kurumların zaman, insan, ürün ve benzeri kaynaklarını nasıl daha iyi yönetebilecekleri; süreç yönetimi, proje yönetimi, üretim ve kalite yönetimi gibi şirketleri başarıya götürecek kilit konular, kurumsal yönetim şemsiyesi altında ele alınacak.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde