'Federasyon ihanet içinde'

'Federasyon ihanet içinde'

FENERBAHÇE BAŞKANI; GALATASARAYLI BAYANLAR BİLE KÜFÜR EDİYOR. PEKİ NEDEN?

'Federasyon ihanet içinde'
16px
24px
28.04.2006 11:42
ABONE OLgoogle

Derginin yarın piyasaya çıkacak olan mayıs sayısında yer alan 18 sayfalık dev röportajda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın gündeme damgasını vuracak açıklamaları ve iddiaları bulunuyor. M.Tahir Kum ve Tuğrul Yenidoğan sordu, başkan Yıldırım cevapladı. İşte olay röportajdan bazı satır başları:

GALATASARAYLI BAYANLAR BİLE KÜFÜR EDİYOR

"Statlarda özellikle Galatasaraylı bayanlar bile bana küfür ediyor. Bayanlar bile bu hale geldi. "Peki niye ediyorlar?" diye sordum, aldığım cevap "Bu kadar büyütmeyecektin F.Bahçe'yi" oldu. Sebebi belli. F.Bahçe'yi bu kadar büyütmem"

"Küfürle sonuna kadar mücadele edeceğim. Ama ben sadece kendi stadımdaki küfürü durdurabilirim, diğerlerine bir şey yapamam. Maalesef bu konuda başkalarından gereken desteği göremedik."

"Ali Sami Yen Stadı'na küfür ettikleri için gitmiyorum. Kafamın kızdığı bir gün giderim bakarsınız. G.Saray'ın şu andaki yönetimlerle ilgili bir olay değil bu tepkim. Bir gün kafam eser giderim.

"Bakın İtaat et olayını söyleyeyim. Ben yazı yazılacağını biliyordum ama o yazının yazılacağını bilmiyordum. Sonra onu yazanları buldum ve benden bir ton fırça yediler.

GALATASARAY'A AYRICALIĞI KABUL ETMEYİZ

"Bugüne kadar devletten tek kuruş yardım almadık her şeyi F.Bahçe'lilerin parasıyla yapıldı. Ama diğer rakiplerimiz devlet yardımıyla gidiyor. Bugün açıklanan G.Saray'ın bir TOKİ olayı var. Tamam, rakamlar açıklanmadan tam resmi bir şey söylemek yanlış ama görüntü devletin desteklediği anlamında."

"Devlet yardım yapıyorsa herkese yardım yapacak. Bu G.Saray'ın olayı sonuçlandıktan sonra herkesin de buna göre bir talebi olacaktır. Elbette bizim de olacaktır"

"Ben olsam G.Saray'ın stadını Ali Sami Yen'in olduğu yere yaparım. Hatta ben olsam şimdiye kadar yapmıştım bile. Stadı 40 bin kişilik yapardım. Çünkü G.Saray'ın F.Bahçe derbisi hariç 40 binin üzerine çıkacak maçı yok."

"Seyrantepe konusunda devletin katkıları neyse, o katkıların aynısını biz de talep ederiz. Spor kulüpleri spor yapmak için kurulmuştur. Buralar rant kapıları değildir. Bizim için de öyledir. Bu olayın sonunu bekliyoruz. Burada devletin G.Saray'a tanıdığı imkan ne ise bunu biz de isteriz, Beşiktaş da ister, Trabzon da, diğer Anadolu kulüpleri de"

"Kulüp binası stada taşınacak orayı ise misafirhane gibi kullanıp aynı zamanda otel yapmak istiyoruz. Sponsorluk konusunda hedefimiz yılda 30 milyon dolara çıkmak"

FEDERASYONUN YAPTIĞI İHANET

"Federasyonun yabancı konusundaki kararı Türk futboluna ihanettir. 18 takımın 9 tanesi 'Serbest kalsın' derse, sen de bunu uygulamazsan o zaman keyfi davranıyorsun demektir. Bu yapılan Türk futboluna ihanettir. Aziz Yıldırım ve F.Bahçe'ye değil"

"Yabancıda sınırlama kalksaydı Kore veya Japonya'dan da bir tane iyi bir futbolcu getirecektim. Kafayı kumdan çıkaralım, görsün herkes. İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkelerin federasyon yöneticileri aptal, biz çok bilgiliyiz öyle mi?! "

"Arnavutluk hariç dünyanın hiçbir yerinde yabancı insanlara kapısını kapatan ülke kalmadı. Bir de Küba var… Yabancı transfere sınır konması konusunda çok şeyler konuşacağım, hele şu maçlar bir bitsin"

"Federasyon

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde