Eşinden milyar dolar istedi

Eşinden milyar dolar istedi

Burcu Ağım, Metrocity'nin ortağı eşi Onur Ağım'a dava açtı. Karar çıkarsa çift boşanacak ve Burcu Ağım eşinin 3 milyar dolarlık servetine ortak olacak. Ünlü işadamı Onur Ağım'ın eşi açtığı boşanma davasında...

Eşinden milyar dolar istedi
16px
24px
07.04.2006 11:29
ABONE OLgoogle

Ünlü işadamı Onur Ağım'ın eşi açtığı boşanma davasında mal ayrılığı sözleşmesinin iptalini istedi. Davayı kazanırsa, 3 milyar doları bulan bir servetin yarısını alabilecek.

Türkiye'nin gizli zenginlerinden, İstanbul'daki ünlü alışveriş merkezi ve rezidans Metrocity'nin ortaklarından Onur Ağım ile 10 yıllık eşi Burcu Ağım'ın boşanma davasında 3 milyar dolarlık servet paylaşımı kavgası çıktı. Metro City'yi de içeren 33 şirketin veliahtı Ağım'a eşi 'ayrı yaşama', 'nafaka', 'velayet' ve 'mal ayrılığı sözleşmesinin iptali' davaları açtı. Aylık 25 bin YTL nafaka isteyen genç kadın, ayrıca 500 bin YTL manevi 10 milyon Euro maddi tazminat istedi. Genç kadın, eşinin 3 milyar dolarlık servetiyle ilgili imzaladığı 'mal ayrılığı sözleşmesinin de iptali' davası açtı ve bu servetin yarısı üzerinde hak iddia etti. Ağın ise 10 yıllık eşini 'iffetsizlik'le suçladı.

'BENİ HOR GÖRDÜLER'
Davalar, işadamı Muammer Onur Ağım'ın oğlu 36 yaşındaki Onur Ağım'ın 10 yıllık eşi Burcu Ağım arasındaki geçimsizlik sonucu ortaya çıktı, Burcu Ağım İstanbul 2. Aile Mahkemesi'ne 'velayet' , 'nafaka', 'ayrı yaşama kararı' ve mal ayrılığı sözleşmesinin iptali' davaları açtı. Burcu Ağım dava dilekçelerinde şöyle dedi: "Ailede tüm kararlar anne tarafından veriliyordu. Evde tek söz sahibi anneydi. Mutfak harcamaları dahi, onun rıza ve oluru ile yapılıyordu. Eşimin annesi, kendileri gibi varlıklı bir aileden gelmememi sorun yaptı. Memur çocuğu olduğum, varlıklı olmadığım için beni gelini olarak kabullenemedi. Oğlu ile sürekli tek başına zaman geçiriyordu. Beni hiçbir zaman aralarına sokmadı. Oğlu ile özel zamanlar geçirmek istedi ve başardı. Memur çocuğu olduğum halde ailem tarafından hiçbir zaman yönlendirilmedim. Ailem tarafından 'Yetişkin bir kişi kararlarını kendisi verir' düşüncesiyle yetiştirildim. Evlilikte beşinci yılı dolmadan hamile kaldım. Eşime baba olacağını söyledim. İlk önce çok sevindi. Ama 'beş yıl dolmadan baba olacağımı anneme nasıl söylerim' diyerek kaygı içine girdi. Kayınvalidem bana hiç iyi davranmadı. Tüm bu olayları 8 yaşında olan oğlum Anıl Ağım için katlandım."

'ZORLA İMZALATTILAR'
Evliliği sırasında, kayınvalidesinin zoruyla kendisine "mal ayrılığı sözleşmesi" imzalatıldığını ileri süren Burcu Ağım, şöyle devam etti: Bu belge bana kayınvalidemin kararıyla imzalattırıldı. 2002 Ekim ayında yapılan mal rejimi sözleşmesi sırasında hile yapıldı. Sözleşme gerçek irademi yansıtmamaktadır. Sözleşme imzalanırken okunmamıştır." Onur Ağım'la evlenmekle kariyer yapma şansını yitirdiğini, yıllarını, hayal kırıklığı içinde psikolojik buhranlarla geçirdiğini kaydeden Burcu Ağım, kendisi için 15 bin YTL, 8 yaşındaki çocukları için de 10 bin YTL olmak üzere aylık toplam 25 bin YTL tedbir nafakası talep etti. Küçük Anıl'ın velayetinin kendisine verilmesini talep eden Burcu Ağım, Bebek'teki dairenin aile konutu olarak tahsis edilmesini, eşinden ayrı yaşamasına izin verilmesini ve mal ayrılığı sözleşmesinin iptalini de istedi.

'İffetsiz' suçlaması

Ağım Ailesi'nin veliahtı Onur Ağım, açılan davalara verdiği cevap dilekçesinde eşini "iffetsizlikle" suçladı. Onur Ağım, Burcu Ağım'ın evliliklerinin ilk gününden itibaren farklı erkeklere e-mail gönderdiğini ileri sürdü. Burcu Ağım'ın kendisini aldattığını ileri süren Ağım, küçük oğlunun velayetinin kendisine verilmesi gerektiğini kaydetti. Onur Ağım, "psikolojik" sorunları olduğunu ileri sürdüğü eşine ayrıca İstanbul Aile Mahkemesi'nde boşanma davası açtı. Ağım, "Eşimin psikolojik sorunları var. Hakkımda belirttiği iddialar gerçek dışıdır. Olur olmaz nedenlerde kavga çıkarıp ailesinin yanına gitmektedir. Boşanmamıza karar verilmesini talep ediyorum" dedi. İffetsizlikle suçlanan Burcu Ağım da eşine 500 bin YTL'lik manevi, 10

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde