Esat Edin sele kapıldı

Esat Edin sele kapıldı

Kemer Country'nin sahibi Esat Edin ile 3 çocuğu sele kapıldı. İşte ayrıntılar..

Esat Edin sele kapıldı
16px
24px
04.10.2008 11:14
ABONE OLgoogle

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Mehmetalan Köyü'nde etkili olan yağışın ardından meydana gelen selde Kemer Country'nin sahibi Esat Edin ve Aliye, Serra ve Cem adlı 3 çocuğu hayatını kaybetti. Eşi Mehpare Edin'i, Mart ayında kanserden kaybeden Esat Edin'in 14 yaşındaki oğlu Murat'ın Londra'da olduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Edremit'te gece etkili olan yağmur, Kaz Dağları'ndaki derin vadi içerisinde kurulan Mehmetalan Köyü'nde sele sebebiyet verdi. Tatil için köye geldiği öğrenilen Kemer Country'nin sahibi Esat Edin, çocukları Aliye, Serra ve Cem ile çadır kurdukları dere kenarındaki Hızır Kamping'de, sel sularına kapıldı. Baba ve 3 çocuğu uykuda yakalayan sel suları, kaldıkları çadırla birlikte, köylülere ait inekler dahil, vadideki her şeyi de önüne katıp sürükledi.

Çevredeki vatandaşların durumu jandarma ekiplerine bildirmelerinin ardından bölgede girişilen arama çalışmalarında; önce, Aliye ve Serra Edin'in, daha sonra ise Esat Edin ve oğlunun cesetleri bulunarak, Edremit Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Edremit Kaymakamı Şefik Aydın, tatil için köye geldiği öğrenilen Esat Edin, çocukları Aliye, Serra ve Cem ile çadır kurdukları dere kenarında sel sularına kapıldıklarını belirtti.

Olayın ardından bölgeye gelen jandarma ve arama kurtarma ekiplerinin geniş çaplı bir araştırma başlattıklarını kaydeden Aydın, ilk olarak Edin'ın kızları Aliye ve Serra'nın cesetlerine ulaşıldığını söyledi.

Aydın, çadır kurdukları bölgeye 200-300 metre mesafede bulunan cesetlerin Edremit Devlet Hastanesi morguna kaldırıldığını bildirdi.

Baba Esat Edin ve oğlu Cem Edin'in cesetlerinin de bulunduğunu anlatan Aydın, "Baba ve oğlunun cesetleri de çadır bölgesine yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulundu. Bu iki ceset de Edremit Devlet Hastanesine kaldırıldı'' dedi. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde