Erol Aksoy yargılanıyor

Erol Aksoy yargılanıyor

EL KONULAN İKTİSAT BANKASI'IN ESKİ SAHİBİ EROL AKSOY'UN YARGILANMASINA BAŞLANDI

Erol Aksoy yargılanıyor
16px
24px
20.09.2005 23:31Güncelleme: 25.10.2023 14:54
ABONE OLgoogle

El konulan İktisat Bankası'nın eski sahibi Erol Aksoy'un da aralarında bulunduğu 11 kişinin "Bankalar Kanunu'na Muhalefet" suçundan yargılanmasına başlandı. 

İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanıklardan Erol Aksoy, Ahmet Tanju Oğuz, Ertuğrul Ihlamur, Mehmet Gür, Cenap Önal, Ahmet Demet, Ufuk Fatma Altın ve Hüseyin Derin Yarsuvat katıldı. Davanın diğer tutuksuz sanıkları İnci Günay Aksoy, Fikret Güler ve Cüneyt Sel ise duruşmaya gelmedi.

Hakkındaki suçlamayı kesinlikle kabul etmediğini belirten Aksoy, "Üzerime atılı suçlar tamamen tertipten ibarettir" dedi. Duruşmaya katılan diğer sanıklar da suçlamaları kabul etmediklerini belirtti.

Görülmekte olan dava dosyasıyla bazı sanıkları ile suçlamaları benzer olan başka bir dava dosyasının birleştirilmesine karar veren mahkeme heyeti, gelmeyen sanıkların sorgularının yapılması amacıyla duruşmayı erteledi.
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde