Erdoğan neden maça gitmedi

Erdoğan neden maça gitmedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Resmi bir ziyaret için bulunduğu Gürcistan'da, Gürcistan ile Türkiye arasında oynanan hazırlık maçını izlemedi. Erdoğan maça neden gitmedi?

Erdoğan neden maça gitmedi
16px
24px
08.02.2007 13:21
ABONE OLgoogle

Kemal Doğan'ın özel haberi

Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki, Türkiye-Gürcistan özel hazırlık maçına Başbakan'ın niçin katılmadığı spekülasyonlarını cafesiyaset.com'a değerlendirdi. Maçın, ziyaret programında olmadığını belirten Akif Beki, "Sayın Başbakan şayet zamanı ve programı uygun olursa maçı izlemeye gidecekti. Ancak maçın ikinci yarısında sayın başbakanın Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'le programı vardı." diye konuştu.

Maç spikerinin "Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın maça gelmesi bekleniyor' şeklindeki anonsunu de değerlendiren Akif Beki, bu anonsun 'spikerin kendi görüşü' olduğunu söyledi. 'Başbakan Erdoğan, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy sebebiyle stada gitmedi" biçimindeki yorumları da cevaplayan Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki, "Böyle bir değerlendirme kesinlikle doğru değildir." diye konuştu.

İşte Gürcistan'dki 'maç kriz'i

Futbol Federasyonu seçimleri sürecinde Ulusoy ile hükümet arasında yaşanan gerginlik, Ulusoy'un tekrar başkanlığa seçilmesinin ardından had safhaya ulaştı.

FIFA'nın da, hükümetin Türkiye'de siyasi baskı yaptığı yolundaki iddialar üzerine Futbol Federasyonu, UEFA ve spordan sorumlu devlet bakanlığı yetkililerini İsviçre'de toplantıya çağırması bardağı taşıran son damla oldu.  

Otelde de karşılaşmadılar

Söz konusu gerginlikler dün Erdoğan'ın Gürcistan gezisine de yansıdı. Ulusoy ile Erdoğan, Tiflis'te günün belli bir bölümünü geçirdikleri otelde hiç karşılaşmadılar. Ulusoy, Erdoğan'ın otele giriş ve çıkışlarında lobide bulunmadı.     

Saakaşvili izledi

Türkiye saati ile 17.00'de başlaması gereken maç, bir süre önce Erdoğan'ın maçın ikinci yarısına yetişebilmesi amacıyla 19.00'a alınmıştı. Ancak Havalimanı terminalinin açılışının ardından özel uçağına binen Erdoğan'ın Türkiye'ye döndüğü saatlerde maçın ikinci yarısı oynanıyordu.

Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, Erdoğan'ı uğurladıktan sonra maça yalnız gitti.

Cafe Siyaset

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde