Emin Çölaşan gazetesini buldu

Emin Çölaşan gazetesini buldu

Hürriyet gazetesinden ayrıldıktan sonra boşta gezen Emin Çölaşan, hangi gazeteyle anlaştı

Emin Çölaşan gazetesini buldu
16px
24px
10.10.2008 14:20
ABONE OLgoogle

Hürriyet gazetesinden ayrıldıktan sonra boşta gezen Emin Çölaşan, Ciner Grubu ile anlaştı. Güneş gazetesine transferinin perde arkasını anlatan Çölaşan, "Turgay Ciner, geçtiğimiz haziran ya da temmuz ayıydı Ankara'ya geldi. O, Turgay Bey'le bizim yüz yüze yaptığımız ikinci görüşmeydi. Ben Turgay Bey'e 'sizin gazetenizde aynı doğrultuda yazılar yazacağım. Siz büyük bir iş adamısınız. Medya patronlarına bu iktidar büyük baskı yapıyor. Siz rahatsız olmaz mısınız? Yazılarımdan zarar görmez misiniz?' diye sordum. Bana söylediği cevap teyp gibi kafamda çakılı: 'Abi, ben kimin neyinden korkacağım bunlar benim malımı gasp ettiler. (Sabah Gazetesinden ve ATV'den bahsediyor) Benim Allah'tan başka korkacak hiçbir şeyim yok. Aynen yazılarınıza devam edersiniz' dedi" şeklinde konuştu.

Yeni gazetenin 2009'un ocak sonu ya da şubat başlarında çıkacağını belirten Çölaşan, Bekir Coşkun'un Hürriyet'ten ayrılıp Ciner grubuna geçeceğini; Hıncal Uluç, Ahmet Hakan ve Oray Eğin'le görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Emin Çölaşan, Sözcü Gazetesi'nde çıkan köşesinin eski yazılarından oluştuğunu; onlardan para almadığını sözlerine ekledi. Ertuğrul Özkök'ü de eleştiren Çölaşan, şunları ifade etti: "Laiklik deyince Türkiye'de birtakım tiplerin aklına, (ki bunların başında Ertuğrul gelir), içki içmek gelir. Laikliği içki ile özdeştirdiler. Oysa laiklik içki içmekle falan ilgisi olan bir olay değil." 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde