Duruşmada suçu Kemal Uzan’a attı

Duruşmada suçu Kemal Uzan’a attı

Uzanlar"ın yargılandığı davada dün Bahattin Uzan, kardeşi Kemal Uzan"ı suçladı.

Duruşmada suçu Kemal Uzan’a attı
16px
24px
31.05.2008 09:26
ABONE OLgoogle

Uzan "Merkez Yatırım A.Ş"de gerçekleştirilen fiillerden haberim yok. Bu şirketin Başkanı Kemal Uzan"dır" dedi

UZANLAR"IN yargılandığı davada Cem Uzan"ın amcası Bahattin Uzan, yöneltilen suçları kardeşi Kemal Uzan"a attı. Cem Uzan, babası Kemal Uzan, kardeşleri Murat Hakan Uzan ve Ayşegül Uzan ile amcaları Yavuz Uzan ve Bahattin Uzan"ın da aralarında bulunduğu 33 sanığın, "örgüt kurmak ve bu örgüte üye olmak", "zimmet", "nitelikli dolandırıcılık" ve "devlete karşı dolandırıcılık" suçlarından yargılanmasına devam edildi.

"BANKACI DEĞİLİM"

İSTANBUL 8. Ağır Ceza Mahkemesi"ndeki duruşmaya, tutuklu Bahattin Uzan, Tacettin Pak ve Mustafa Akar ile Ayşegül Uzan"ın da aralarında bulunduğu 24 tutuksuz sanık katıldı. Cem Uzan"ın da aralarında bulunduğu 6 sanık ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada Bahattin Uzan, daha önce yargılandığı "zimmet" ve başka suçlardan mahkum olduğunu belirterek, mahkeme kararında geçen "zimmet" miktarı içinde, İmarbank Off-Shore Limited Şirketi kaynaklarından intikal eden 655 milyon YTL tutarındaki paranın da yer aldığını ve aynı miktardan dolayı başka bir suçla yargılanmasının doğru olmadığını söyledi. Uzan, İmarbank Off-Shore limitedin hisselerinin devredildiği bir şirkette yönetici olduğuna dair yapılan tespitleri de yalanladı.

Söz konusu şirkete nasıl yönetici olduğunu bilmediğini söyleyen Uzan, "Merkez Yatırım A.Ş"de gerçekleştirilen fiili durumlardan haberdar değilim. Merkez Yatırım A.Ş."nin başkanı da Kemal Uzan"dır" dedi. Uzan Ailesi"yle ilişkisinin sorulması üzerine Bahattin Uzan, "Ailenin bir ferdi olarak belirtmek isterim ki her şeyin sahibi olan kişi Kemal Uzan"dır" dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde