Doğan'ı kimler yalnız bırakmadı?

Doğan'ı kimler yalnız bırakmadı?

Aydın Doğan'ı en acı gününde dostları ve davalık oldukları yalnız bırakmadı..

Doğan'ı kimler yalnız bırakmadı?
16px
24px
15.07.2007 23:45
ABONE OLgoogle

İstanbul'da önceki gün vefat eden Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan'ın ağabeyi işadamı Hacı Hüsrev Doğan, son yolculuğuna uğurlandı.

Yüksek tansiyon ve akciğer yetmezliği nedeniyle 76 yaşında hayata gözlerini yuman Hacı Hüsrev Doğan'ın cenazesi, Üsküdar Altunizade'deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nden ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından, Karacaahmet Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verildi.

Eşi katılamadı
Aydın Doğan, cenaze törenine katılanların taziyelerini Hacı Hüsrev Doğan'ın oğulları Tuğrul, Atakan ve Bahtiyar Doğan, gelinleri Gülsen, Zeynep ve Pınar Doğan'la birlikte kabul etti. Aile üyelerinin üzgün ve bitkin oldukları dikkat çekti. Doğan'ın kız kardeşleri Hikmet Ataman ve Nurhan Aydın da, cenaze töreninde hazır bulundu. Hacı Hüsrev Doğan'ın eşi Aynur Doğan'ın rahatsızlığı sebebiyle törene katılamadığı öğrenildi. Torunları İpek ve Yücehan Doğan dedelerinin cenazesi başından ayrılmadılar.

Doğan Ailesi'ni bu acı gününde iş, siyaset ve basın dünyası yalnız bırakmadı. Cenaze törenine İstanbul Valisi Muammer Güler ve Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, eski bakanlardan Mehmet Moğultay ve Oltan Sungurlu, Bedrettin Dalan CHP milletvekili adayları Mehmet Sevigen, İlhan Kesici, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Doğan Yayın Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Kıraça Şirketler Topluluğu Başkanı İnan Kıraç, Kibar Holding Bşkanı Asım Kibar, Vatan Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Mutlu, Petrol Ofisi eski CEO'su Jan Nahum, Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Halis Toprak, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmet Berkan, Vatan Gazetesi Başyazarı Güngör Mengi, yazar Ruhat Mengi, Bülent Tanla, Ahmet Özal ve Ercan Saatçi'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Cenazeye katılan iki isim çok dikkat çekti. Birisi Aydın Doğan'ın mahkemeye verdiği Halis Toprak. Diğeri ise işine son verdiği Jan Nahum...

İŞTE O KARELER

Ramsey Yönetim Kurulu Üyesi hasan Doğan ve Doğuş Holding Başkanı Ferit Şahenk cenazede hazır bulundu..

Aydın Doğan'ın işine son verdiği POAŞ eski Genel Müdürü Jan Nahum'da cenazeye gelerek başsağlığı diledi.

Star Gazetesi'nin ortakları Ethem Sancak ve Hasan Doğan birlikte...

Aydın Doğan'ın damatı Ali Sabancı ve Erman Yardelen birlikte...

Aydın Doğan'ın açıklamalarından dolayı mahkemeye verdiği Halis Toprak'ta cenazede hazır bulundu. Toprak cenazeye gelme nedenini, "Aydın Beyle mahkemeliğiz. Ancak bu olay çok başka. Ne kadarda mahkemelik olsak en acı gününde yanında olmak istedim" şeklinde açıkladı.

Fiba Holding Patronu Hüsnü Özyeğin ve eşi Aydın Doğan'a baş sağlığı dilerken....

Patronlardunyasi.com Genel Yayın Yönetmeni Cihan Orhan, Aydın Doğan'a baş sağlığı diledi. Aydın Doğan, Cihan Orhan'a yakın ilgi gösterdi...

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Özkök'le konuşurken....

Cenazede DP lideri Mehmet Ağar hazır bulundu. Ağar namaz bitene kadar cenazeden ayrılmadı.

Sabancı ailesinden Şevket Sabancı da cenazede hazır bulundu...

Ali Sabancı, yas tutanları sakinleştirmeye çalışırken....

Yüksel Mermer, Ömer Balıbey, İbrahim Kefeli birlikte....

Uğur ekşioğlu, Aydın Doğan'a bas sağlığı dilerken...

İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Aydın Doğan'a baş sağlığı dilerken...

Hanzade Doğan Boyner, amcasını kaybetmekten dolayı çok üzgündü..

Aydın Doğan ve yeğenleri birlikte cenaze namazını beklerken....

Cenaze namazı sırasında imam mikrofonunu takamayınca imdadına TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu yetişti...

Cenaze namazına kalabalık bir topluluk katıldı...

Namazdan sonra Hacı Hüsrev Doğan için herkes dua etti ve hakkını helal etti.

Cenaze namazına kadr sukunuetini bozmayan Aydın Doğan, cenaze taşınırken göz yaşlarına hakim olamadı. Ağabeyinin arkasından nemli yaşlarla böyle baktı...

Aydın Doğan, ağabeyinin cenazesinin taşınmasını böyle izledi. Aydın Doğan korumalar sayesinde ayakta durabildi...

Hacı Hüsrev son yolculuğuna böyle yalnız çıktı...

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde