Derneklerden Aziz Yıldırım'a " dön" çağrısı

Derneklerden Aziz Yıldırım'a " dön" çağrısı

Fenerbahçe Spor Kulübü İstanbul Dernekleri, görevinden ayrıldığını açıklayan Başkan Aziz Yıldırım'a, "Bu sevda bitmez" diyerek tekrar başkanlık koltuğuna oturması için çağrıda bulundular.

Derneklerden Aziz Yıldırım'a " dön" çağrısı
16px
24px
29.05.2006 15:16
ABONE OLgoogle

Fenerbahçe Spor Kulübü İstanbul Dernekleri, görevinden ayrıldığını açıklayan Başkan Aziz Yıldırım'ın göreve geri dönmesi için bir bildiri yayımladı.

Derneklerin, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde düzenlenen toplantısına, Sarı Lacivert Derneği Başkanı Yasemin Mercek, Fenerbahçe 2000 Derneği Başkanı Ali Aytemiz, Fenerbahçeliler Derneği Başkanı İlyas Bulcay, Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği Başkanı Metin Doğan, Fenerbahçe Altyapı Derneği Başkanı Ahmet Eraslan ve 1899 Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Göksel Özonay katıldı. Toplantıda ortak bir bildiri okundu.

Dernek toplantısının ardından yayımlanan ortak bildiride, Başkan Aziz Yıldırım'ın görevindoen ayrılmasından dolayı derin bir üzüntü ve hayal kırıklığı yaşandığı kaydedilerek, şöyle denildi:"

Fenerbahçe'ye vermiş olduğu büyük hizmetlerini tamamlamadan, 100. yıl onurunu ve heyecanını yaşamadan, her ne geçerli sebebi varsa dahi gitmesini kabul edemiyor ve bu kararın tekrar gözden geçirileceğine inanıyoruz.

Biliyoruz ki Başkanımız sadece Fenerbahçe ile Türk Futbolu için değil, Türk sporu için de yıllardır büyük değerler üretmiştir. Başkanlığı süresince Fenerbahçe'de birlik, beraberlik ve istikrarı sağlamıştır. Bizler istikrar için "Hep Destek Tam Destek" derken, Fenerbahçemizin dünya markası olma vizyonunda çok büyük mesafeler kat ederek oluşturduğu çağdaş yapılanma modelinin rakiplerimiz tarafından da örnek alınması gerekmektedir. Aksi halde Türk Sporu'na iyi niyet ve amatör bir ruhla hizmet etmek isteyen vizyon sahibi yöneticilerin heyecanının kırılacağı ortadadır.

Bu dönemde Fenerbahçemiz ne parasızlıktan ağlamış, ne yardım peşinde koşmuş ne de üstüne gelen olumsuzluklardan yılmıştır. En büyük güç Büyük Fenerbahçe taraftarı harekete geçmiştir. Tarihin en büyük dayanışmasını yaratmıştır. Sevdamızın birleşerek yarattığı güçle neler yapabileceğimiz görülmüştür. Fenerbahçeliler her şartta onurlu ve dik duruşunu hiç bozmadan doğru bildiği yolda ilerlemiştir. Yaratılan kurumsal kimlik kulübümüzün geleceğinin teminatı olmuştur. Bu dönemde Fenerbahçe taraftarı de taraftarlığın nasıl olması gerektiğini göstermiştir. Kimse özellikle gündeme alınan birkaç kareye bakmamalıdır. Biz taraftar devrimini bu dönemde yaptık. Artık ne olursa olsun başladığımız büyük yürüyüşten geri dönmemiz mümkün değildir.

Görevde olduğu süre içerisinde gerek tesisleşme, gerek kurumsallaşma ve gerekse sportif anlamda Sayın Aziz Yıldırım ve yönetiminin göstermiş olduğu başarı ve iyi niyet söz konusu dernekler tarafından çok iyi bilinmektedir. Ama hep birlikte koyduğumuz hedefler doğrultusunda yapacağımız daha bir çok şey var. Biz bunları da Sayın Başkanımızla birlikte yapmak istiyoruz. Almış olduğu kararı 100. yılın süper Fenerbahçesi için bir kez daha gözden geçirecek olan başkanımızla birlikte, güneşli güzel günler göreceğimize inanıyoruz. Bugün ayrılık değil birlik olma zamanıdır. Kamuoyu şunu bilmelidir ki Aziz Yıldırım yüzünden kimse Fenerbahçe'ye zarar veremez. Buna cesaret dahi edemez. Artık farkında olduğumuz büyük gücümüz onlara asla bu fırsatı vermeyecektir. Bizler de bilinmesini istiyoruz ki Fenerbahçe için yapılacak tüm mücadelelerde her zamanki gibi sonuna kadar Fenerbahçemizin yanında olacağız.

Fenerbahçemizi seviyoruz ve Sayın Aziz Yıldırım'ın başkan olarak görevine devam etmesinin gerekliliğine inanıyoruz.

Bu sevda bitmez…

1899 Fenerbahçe Derneği

Fenerbahçe 2000 Derneği

Fenerbahçe Altyapı Derneği

benzer haberler
E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde