Denizlispor'da şok istifa

Denizlispor'da şok istifa

Denizlispor'daki mali kriz istifa ile sonuçlandı. İşte Denizli'yi karıştıran istifa...

Denizlispor'da şok istifa
16px
24px
27.03.2008 16:55
ABONE OLgoogle
Antrenmana çıkmayan futbolcuları ikna edemeyen Denizlispor Başkanı Ali İpek, "Sözümün dinlenmediği yerde görev yapmam." diyerek istifa etti.

Turkcell Süper Lig'de 36 puanla yedinci sırada bulunan Denizlispor'da, Gençlerbirliği maçı öncesi şok yaşanıyor. Galatasaray maçının ardından para alamayan 27 futbolcu, ortak kararla üç gündür antrenmanlara çıkmıyor. Futbolcuları ikna etmek için Denizlispor yönetimi, İpek başkanlığında Şemikler Haluk Ulusoy Spor Tesisleri'ne giderek yaklaşık 3 saat süren bir toplantı yaptı. İkna çabalarına olumsuz cevap verilince Başkan İpek, tesislerde bekleyen basın mensuplarına açıklama yaptı.

Futbolcularla genel görüşme yaptıklarını belirten İpek, "Futbolcular, konuların değerlendirmesini kendi aralarında yaptı. Bugüne kadar arkadaşlarımla birlikte elimden gelen gayreti gösterdim. Denizlispor'un iyi olması için ne gerekiyorsa yaptık ama sözümün dinlenmediği yerde görev yapmam. Şu andan itibaren Denizlispor başkanlığını bırakıyorum." şeklinde konuştu.

asın mensuplarının sorularını cevapsız bırakan ve sinirli olduğu gözlenen Ali İpek, Denizlispor İkinci Başkan Mehmet Özsoy ve Yönetim Kurulu üyesi Hasan Kıbrıslıoğlu ile birlikte tesislerden ayrıldı. Bu arada, İpek'in yanısıra bütün yönetim kurulunun da istifa ettiği öğrenildi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde