'Daha çok kadın CEO olsun'

'Daha çok kadın CEO olsun'

SABANCI HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI GÜLER SABANCI'DAN KADINLARA ÖVGÜ.

'Daha çok kadın CEO olsun'
16px
24px
17.06.2006 15:39
ABONE OLgoogle

Sabancı, bugün CNN International'da yayınlanan ve uluslararası alanda yer alan önemli iş insanlarını çeşitli yönleriyle tanıtan Global Office Programı'na katılırken, programda Güler Sabancı'nın yaşamı, Sabancı Üniversitesi ve Sakıp Sabancı Müzesi'ndeki çalışmalar konu edildi.
Güler Sabancı, Sabancı Grubu'nda 45 bin kişinin istihdam edildiğini, konsolide gelirin yaklaşık 11 milyar doları bulduğunu kaydetti.
Cinsiyetin her yerde var olan bir konu olduğuna işaret eden Sabancı, “Bence iş dünyasında daha fazla kadın CEO olması çok güzel olur, yaşamın başka alanlarında kadınların varlık göstermesi de öyle tabi” diye konuştu.

SABANCI ÜNİVERSİTESİ

Sabancı, Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu Sabancı Üniversitesi'ndeki yapılan çekimler sırasında da, hayatta iki tutkusu olduğunu anlattı ve bunlardan birinin işi, diğerinin ise üniversite ve müze olduğunu söyledi.
Kendisinin ve amcası Sakıp Sabancı'nın, modern, çağdaş, geleceğe dönük bir üniversite arzu ettiğini kaydeden Sabancı, “İşte bu nedenle, üniversitemizin amacı, uluslararası düzlemde araştırma ve yenilikte bir referans noktası olmaktır” dedi.
Bir diğer tutkusunun ise Sakıp Sabancı Müzesi olduğunu vurgulayan Sabancı, şöyle konuştu:
“Bu tutkumun nedeni ise, bu evin aslında bizim aile evimiz olması. Evin içinde içi büyük koleksiyonumuz var. Birisi Osmanlı kaligrafi koleksiyonu, diğeri ise 19 ve 20. yüzyıla ait yağlıboya resim koleksiyonu. Sanata güzel bir yerden bakabiliyorsanız, işe de aynı şekilde yaklaşabilirsiniz. Ben çalışmayı seviyorum, tabi burada işkolik olmam gibi bir eğilim, böyle bir tehlike var. İş dışındaki uğraş alanlarım müze, üniversite, sanat kolleksiyonculuğu ve sanat beğenim.”

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde