Coca Cola şimdi de 'Tadında Hayat' diyor

Coca Cola şimdi de 'Tadında Hayat' diyor

Dünya çapındaki “Coca Cola Tadında Hayat” kampanyası, ABD'den sonra uluslararası ölçekte ilk defa Türkiye'de tanıtıldı. Coca Cola Başkan Yardımcısı Marc Mathieu, Türkiye'yi seçme nedenlerini şöyle açıkladı...

Coca Cola şimdi de 'Tadında Hayat' diyor
16px
24px
15.05.2006 15:42Güncelleme: 25.10.2023 14:51
ABONE OLgoogle

Coca Cola Başkan Yardımcısı Marc Mathieu, Türkiye'nin, Çin ve Rusya ile birlikte Coca Cola'nın en hızlı büyüdüğü piyasalardan bir tanesi olduğunu belirterek, “Türkiye, büyümemize çok ciddi katkıda bulunuyor” dedi.

Dünya çapındaki “Coca Cola Tadında Hayat” kampanyası, ABD'den sonra uluslararası ölçekte ilk defa Türkiye'de tanıtıldı. Conrad Otel'de yapılan basın toplantısında kampanya hakkkında bilgi verildi.

Kampanyanın tanıtım toplantısında konuşan Marc Mathieu, kampanyanın, Coca Cola markasının büyüme stratejileri içinde çok önemli bir rol oynadığını ifade ederek, geçen yıl Türkiye'nin, Coca Cola şirketinin büyümesine katkı sağlayan 6. ülke olduğunu bildirdi.

Mathieu, Türkiye'nin, Coca Cola markası için model ülke konumunda bulunduğunu belirterek, kampanyanın ilk uluslararası tanıtımını İstanbul'da yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.
Marc Mathieu, “Türkiye, Çin ve Rusya ile birlikte Coca Cola şirketinin en hızlı büyüdüğü piyasalardan bir tanesi. Türkiye, büyümemize çok ciddi katkıda bulunuyor ve son derece önemli başarılara imza atmıştır” diye konuştu.

Kampanya ile Coca Cola markasının değerini artırmak istediklerini dile getiren Mathieu, “Önümüzdeki 10 yılda markanın değerini 2 katına çıkartmayı hedefliyoruz” dedi.
Dünyada 2006 başından bu yana son derece sağlıklı bir büyümeye imza attıklarını belirten Mathieu, “Türkiye, çift basamaklı büyümeye imza atmış. Burası bizim için son derece önemli bir piyasa” diye konuştu.
Mathieu, kampanya ile bütün ülkelere yöneleceklerini ve bütün kanalları kullanacaklarını da bildirdi.

“TÜRKİYE'DE SEVİLİYOR”

Coca Cola Yaratıcı Bölüm Başkanı Esther Lee de, Çin gibi bir piyasada bu markanın yeni olduğunu ve sevilmesi için çalıştıklarını, Türkiye gibi bir piyasada ise bu markanın sevildiğini ve ne kadar özel olduğunu hatırlatmaya ihtiyaç bulunduğunu dile getirdi.

Lee, bütün dünyada bir mutluluk arayışı olduğunu belirterek, ”Mutluluk Fabrikası” reklam filminin başı ve sonunun tamamen Türkiye için oluşturulduğunu söyledi.
“Coca Cola Tadında Hayat”ın, 2002'den bu yana düzenledikleri global bir kampanya olduğunu belirten Lee, kampanyanın tanıtımının Dünya Kupası'nın ardından diğer ülkelerde de yapılacağını bildirdi.
Coca Cola Türkiye Bölgesi Pazarlama Müdürü Can Arcasoy ise Coca Cola'nın 120 yıldan bu yana tüketiciyle buluştuğunu, 42 yıldır Türkiye'de bulunduğunu ve 70 milyar dolar ile dünyanın en değerli markaları arasında yer aldığını söyledi.
Arcasoy, Türkiye'nin, Coca Cola için öncü bir pazar olduğunu belirterek, Coca Cola'nın büyümenin motoru olan Türkiye, Rusya ve Çin üzerinde durduğunu kaydetti.
Yeni kampanya ile tüm insanları hayata olumlu bakmaya davet ettiklerini belirten Arcasoy, bir soru üzerine, Turkuaz marka suyun, Coca Cola kalitesiyle üretildiğini ve satışlarının iyi gittiğini, işlenmiş su olgusunun da Türkiye'ye özgü olmadığını söyledi.
Arcasoy, mısır şekeri kotasının yukarıya çekilmesiyle ilgili bir gelişmenin olmadığını, kotanın aynı sınırda devam edeceğini, yine mısır şekeri üretim izni olan şirketlerden alıp üretime devam edeceklerini bildirdi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde