Ceyhanlı fabrikatör, BTC'den özür diledi

Ceyhanlı fabrikatör, BTC'den özür diledi

Bakü Tiflis-Ceyhan petrol boru hattında ham petrol çalan Ceyhanlı fabrikatör, mahkeme heyetinden ve BTC'den özür diledi.Ceyhan Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, atılı suçtan tutuklu olarak yargılanan Ceyhanlı fabrikatör Hayri Aydız ve arkadaşları Ha

Ceyhanlı fabrikatör, BTC'den özür diledi
16px
24px
14.05.2008 23:43
ABONE OLgoogle
Adana'nın Ceyhan ilçesinde Bakü Tiflis-Ceyhan petrol boru hattında ham petrol çalan ve 4 arkadaşı ile birlikte tutuklu olarak yargılanan Ceyhanlı fabrikatör, mahkeme heyetinden ve BTC'den özür diledi.

Ceyhan Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, atılı suçtan tutuklu olarak yargılanan Ceyhanlı fabrikatör Hayri Aydız ve arkadaşları Hanifi Korkmaz, Mehmet Şahin, Metin Ece ve Hüseyin Ece ile tutuksuz yargılanan 4 kişi yapılan duruşmada hazır bulundu.

Petrol hırsızlığı yapmak, kamu malına zarar vermek, suç örgütü kurmak ve örgüt faaliyeti göstermek iddiasıyla yargılandığı mahkemede hakkında 15 yıl ağır hapis cezası istenilen Ceyhanlı fabrikatör Hayri Aydız, mahkemede suçunu itiraf etti. Mahkeme heyetinden ve BTC'den özür dileyen fabrikatör Aydız, atılı suçtan berat edilmesi halinde BTC'ye verdiği zararı ödeyeceğini söyledi.

Ceyhanlı fabrikatör, Hayri Aydız'ın geçen yıl Ceyhan'ın Mustafabeyli beldesi yakınında bulunan çiftliğindeki tarlasında geçen BTC boru hattına yaklaşık bin metre boru takarak 10 tonlarca ham petrol çaldığı iddia edildi. Yapılan yargılama sonunda tutuklu sanıkların tahliye talebinin reddine ve tutuklu hallinin devamına karar verildi. Dosyadaki bazı eksik belgelerin tamamlanması için mahkeme ileri bir tarihe ertelendi.

Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde