Çevreyi kim kurtaracak?

Çevreyi kim kurtaracak?

Türkiye'de çevre bilincini artırmayı amaçlayan Toyotasa, “çevreyi kurtaracak” önderler arıyor…

Çevreyi kim kurtaracak?
16px
24px
20.10.2008 12:57
ABONE OLgoogle

Türkiye'de çevre bilincini artırmayı amaçlayan Toyotasa, dünyanın öncü ve lider hibrid otomobili Toyota Prius'u kullanacak ve “çevreyi kurtaracak” önderler arıyor…

Toyotasa, Türkiye'ye getireceği 30 adet Toyota Prius ile Türk halkının çevreci teknolojileri yakından tanımasını amaçlıyor. Toyota; kanaat önderlerinden sanatçılara, toplumun her kesiminden çevre konusunda duyarlı pek çok sürücüye dünyanın en çok satan hibrid otomobili Prius'u test etme imkanı sunuyor.

Hybrid Synergy Drive (HSD) teknolojisini kullanan Toyota Prius'u İstanbul Autoshow'da geçtiğimiz hafta görücüye çıkaran Toyotasa, şimdi de www.cevreyikimkurtaracak.com websitesi aracılığıyla bireysel kararların çevre üzerindeki önemli etkisine dikkat çekerek, herkesi çevreci teknolojileri ve Prius'u yakından tanımaya davet ediyor. Ayrıca, daha yaşanılır bir dünya için, siteye üye olacak çevreye duyarlı kişilerin “Çevre Önderleri” arasına katılması ve Prius'u test etme şansı yakalaması hedefleniyor.

Sitede Toyota Prius ile ilgili detaylı bilginin yanı sıra; galeriler, videolar ve HSD teknolojisinin animasyonla anlatımı da mevcut.

Tekno ormandan bulutların üzerine yolculuk

Toyota Prius'un çevre önderleri programı için hazırlanan websitesinin amacı kadar tasarımı da dikkat çekiyor. Websitesine tıklayanlar öncelikle küresel ısınmanın çirkin yüzüyle, bir tekno ormanla karşılaşıyor. Bu tekno orman, çevreyle ilgili sorulan sorulara doğru yanıt verildiğinde kaybetmek istemediğimiz yemyeşil bir ormana dönüşüyor.

Yanlış cevaplar ise, bu ormanı yaşanması imkansız bir yer haline getiriyor. Tüm sorulara doğru cevap verip tekno ormanı doğal bir ormana çevirenler ise daha sonra bulutların üzerine çıkıyor ve orada Toyota Prius ile tanışıp, test sürüşü şansı yakalıyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde