Çek mağdurlarını fırçaladı: Niye yazdınız?

Çek mağdurlarını fırçaladı: Niye yazdınız?

Erdoğan, çek mağduru oldukları gerekçesiyle kendisinden yardım isteyenleri fırçaladı.

Çek mağdurlarını fırçaladı: Niye yazdınız?
16px
24px
22.03.2011 15:41
ABONE OLgoogle

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çek mağduru oldukları gerekçesiyle kendisinden yardım isteyenleri fırçaladı.

Erdoğan, "Sizi çek mağduru değilsiniz. Çekini ödemeyen veya ödeyemeyensiniz. Ben de ticaretle uğraştım. Ödemeyeceğiniz çeki niye yazdınız?" diye tepki gösterdi.

Başbakan Erdoğan, grup toplantısından sonra TBMM kulisinde kendilerini 'çek mağduru' diye tanıtan kişileri dinledi.

Çek mağduru olduklarını söyleyen kadınların ısrarla "Başbakanım" diye yüksek sesle bağırmalarına sinirlenen Erdoğan, "Ne bağırıyorsunuz?" diye tepki gösterdi.

Çek mağduru olduğunu iddia eden Ayşe İncek, "Sayın Başbakanım sizinle bir kere daha görüşmüştük" diyerek söze girmek istedi.

Bunun üzerine Erdoğan, "Sizi çek mağduru değilsiniz. Çekini ödemeyen veya ödeyemeyensiniz. Bende ticaretle uğraştım. Ödemeyeceğiniz çeki niye yazdınız?" diye sordu. Erdoğan, yasa çıkararak bu konuya bir kez çözüm getirdiklerini hatırlattı ve başka adım atmayacaklarını ifade etti.

Erdoğan'ın çıkışına şaşıran Ayşe İncek ve beraberindekiler, yakınlarının çek yüzünden hapiste olduklarını, bu nedenle mağdur olduklarını iddia etti.

Başbakan Erdoğan'ın yanında bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı araya girerek kendisinin sorunla ilgileneceğini ifade etti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde