Bu gol matematiksel imkansız

Bu gol matematiksel imkansız

Roberto Carlos'un, Real Madrid'de oynarken attığı bir gol, matematikçileri şaşkına çevirdi...

Bu gol matematiksel imkansız
16px
24px
29.02.2008 08:11
ABONE OLgoogle

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Roberto Carlos'un, Real Madrid'de oynadığı dönemde attığı bir gol, Youtube sitesinde bir matematikçi tarafından ''imkansız'' kabul edilirken, taraftarlarını da şaşırtıyor.

Bir taraftar, Roberto Carlos'un matematik kralı olduğunu iddia ederken, bir diğeri bunun yetenek olduğunu, hiçbir şeyin imkansız olmadığını ifade ediyor.

Youtube sitesinden derlenen bilgiye göre, Carlos'un Real Madrid'de oynadığı dönemde, şu an İspanya ikinci liginde mücadele eden Tenerife'e attığı gol, bir matematikçiye araştırma konusu oldu.

Carlos'un, ceza sahası dışındaki aut çizgisinden attığı golün açısını hesaplayan matematikçi, bunun, matematik kurallarını alt üst ettiğini iddia ediyor.Matematikçiye ait görüntüyü izleyen futbolseverlerin, bu gole verdiği tepkiler ise hayli ilgi çekici...

Sergio adlı bir taraftar matematikçiye katılmadığını, ''Üzgünüm ama hiçbir şey imkansız değildir'' sözleriyle belirtirken, ''leondreaq'' rumuzlu bir kullanıcı, ''Hey, görüntüdeki adam, sesini kes. Bu bir yetenek, matematikle açıklayamazsın'' diyor.

Bir sporsever, Carlos'un dönemin en iyi futbolcusu olduğunu savunurken, onun Türkiye'de, Fenerbahçe kulübünde oynadığını hatırlatıyor.

Carlos'un bir hayranı, ''Bence Roberto matematik kralı. Gol atmadan önce iyice hesaplıyor. Aferin sana Carlos'' diye yorum yaparken, golü dini gerekçelere bağlayan bir futbolsever de olaya, ''Bu gol, İsa'nın işi'' sözleriyle açıklık getiriyor.

Bir yorumcu, ''Başardığına göre bu gol imkansız değil'' derken, bir başka yorumcu, kaleciyi beceriksiz olmakla suçluyor. Bir diğer taraftar ise Carlos'un golünün, futbol tarihinde atılan en zor gol olduğunu savunuyor.

Bir sporsever, görüntüdeki matematikçiyi, ''Matematik her yerdedir. Futbolda, basketbolda, elma yerken, bir suçu çözerken, yolda karşıdan karşıya geçerken...'' sözleriyle desteklerken, bir taraftar ise ''Bazı şeyler matematikle veya bilimle açıklanamaz'' sözleriyle buna karşı çıkıyor.

''Herhalde bizi kandırıyor'' yorumuyla şaşkınlığını ifade eden bir yorumcuya da ''teknik olarak çılgın bir gol'', ''Carlos bu, adamı top diye oynar'', ''İnsan mısın Carlos?'', ''Helal sana Carlos'' gibi ifadelerle de destek geliyor.

Carlos'un bir taraftarı da ''İşte bu, Roberto'nun imkansızların adamı olduğunu gösteriyor'' ifadelerini kullanırken, şaşkın bir taraftar ise ''Yok, yok o, insan olamaz. Mars'tan veya Uranüs'ten geldiğine inanmaya başladım'' diyor.

Bir grup yorumcu da Carlos'un bu golü, kalenin arkasındaki birinin görünmez ipi çekerek, ağları havalandırdığını, topun da böylece kaleye girdiğini iddia ediyor.

Söz konusu görüntülere, youtube internet sitesinden, ''impossible goal roberto carlos'' şeklinde arama yapılarak ulaşılabiliyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde