Boğaz manzaralı caz tınıları: Galataport Jazz Günleri başlıyor

Boğaz manzaralı caz tınıları: Galataport Jazz Günleri başlıyor

İstanbul’un dünyaya denizden açılan kapısı Galataport İstanbul, 8-9 Haziran tarihlerinde Galataport Jazz Günleri'ne ev sahipliği yapacak.

Boğaz manzaralı caz tınıları: Galataport Jazz Günleri başlıyor
16px
24px
07.06.2024 20:02Güncelleme: 08.06.2024 22:40
ABONE OLgoogle

8-9 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Uluslararası Galataport Jazz Festivali herkesin katılımına açık, interaktif ve tamamı ücretsiz bir program kapsamında Boğaz'a karşı unutulmaz bir müzik ziyafeti sunacak.

GALATAPORT MEYDANI NEW ORLEANS SOKAKLARINA BENZEYECEK

New Orleans’ın rengarenk sokak şöleni Mardi Gras konseptine uyarlanacak Galataport İstanbul Doğuş Meydanı, “soul food” temalı lezzetlerle taçlandırılacak.

İLK GÜNÜNDE FLAPPER SWING VE MELİS SÖKMEN SAHNE ALACAK

Festival herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Etkinlik alanına müzikseverlerin davul, piyano ve kontrbas enstrümanlarını deneyimleyebilecekleri bir trio standı konumlandıracak Dore Müzik, interaktif bir ortam yaratacak.

Festivalin ilk günü 8 Haziran’da ana sahne, üniversiteli öğrenci gruplarını ağırlayacak. Ardından, uluslararası başarıya sahip dans sanatçısı Şükrü Kibar, Jazz Dans Atölyesi kapsamında katılımcılarla bir araya gelecek.

Festivalin ilk konserini, caz ve dansın iç içe geçtiği Swing Jazz’ın ilgi çeken grubu Flapper Swing üstlenecek. Repertuvarına 1920’ler ve 30’ların caz standartlarını ekleyen grup, Boğaz’a karşı nostalji rüzgarları estirecek.

Afro-Amerikan tınılı sesi ve içten yorumuyla müzikallerden modern müzik topluluğu gösterilerine, caz, R&B, Latin, soul, blues gibi pek çok türde çalışmalara imza atmış ünlü sanatçı Melis Sökmen de etkinliğin ilk gününe renk katacak.

FESTİVALİN İKİNCİ GÜNÜNDE JAZZ KARAOKESİ YAPILACAK

Festivalin ikinci günü 9 Haziran’da, tanınmış caz davulcusu ve çok yönlü müzisyen Ferit Odman, Ücretsiz İnteraktif Davul Atölyesi’ni izleyicilerle buluşturacak.

Akabinde Jazz Karaoke etkinliğinde, amatör şarkıcıların ışığı parlayacak. İlerleyen saatlerde, Türkiye’nin caz starı Selen Beytekin Paris’te yaşayan Amerikalı caz trompetçisi Hermon Mehari’yi sahnesine konuk edecek. Selen Beytekin feat. Hermon Mehari konseri, müziğin evrensel diliyle bir kültür köprüsü kuracak.

Festivalin finalinde ise hemen hemen bütün müzik türlerinin enerjisini seyircisine mükemmel biçimde aktaran usta müzisyen Fatih Erkoç, eğlence dolu bir caz performansı ortaya koyacak.

patronlardunyasi.com
E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde