Baykal: Geliver canım

Baykal: Geliver canım

Baykal, Başbakan Erdoğan'ı TV'de canlı yayına yeniden çağırdı: 'Belki sen prim yaparsın

Baykal: Geliver canım
16px
24px
02.10.2008 19:13
ABONE OLgoogle

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanlığı'nda düzenlenen bayramlaşma töreninde partililerin yoğun ilgisiyle karşılaşan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Deniz Feneri'nin AK Parti'nin yolsuzluklara karşı tavrını açıkça ortaya koyduğunu söyledi.

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in Antalya'da gazetecilere 'Almanya'daki konudan bana ne' şeklindeki açıklamasını da değerlendiren Baykal, "Kim kimi soruşturacak. Kim kimi suçlayacak. Antalya'da bir Bakan diyor ki 'Almanya'da dava ortaya çıkmış, mahkum edilmiş bize ne bana ne', Mahkeme 'Elebaşıları Türkiye'de' bizim bakan 'Bana ne' diyor. Adalet Bakanı 'Bana ne' derse Türk adliyesi bunu soruşturup yargılayabilir mi? Türkiye AB ile uyum yapmaya çalıyor. Kanunları aynı kanunlar hale getiriyoruz.

Baykal, Deniz Feneri davasının AK Parti'nin dürüstlük, yolsuzluklar konusundaki tavrını açık bir şekilde ortaya çıktığını belirterek şunları söyledi:
"Başbakan'ın, önemli bir yatırım iznini isteyen bir insana 'hayır size vermeyeceğim, onu bizim Çalık grubuna vereceğim' dediği ortaya çıkmıştır. Böyle bir şey Dünya'nın başka bir demokrasisinde yoktur. 'Putin ve Berlusconi de bu işin içinde' diyor. Kendisi işin içinde ya. 'Birlikte bunlarda var ben de bizim grubu sokuyorum' diyecek. Bu isimler var mı yok mu? Büyükelçilikler açıklama yapsın öğrenelim. Başbakan'ın olduğu anlaşılıyor. Bunlarla birlikte sen Türkiye'deki medya ihalelerinde ne yaptın bütün bunları konuşalım dedik. Dün Başbakan cevap vermiş. Ona pirim verecek bir adım atmam diyor. Niye bu kadar karamsar başbakan. Belki kendisi prim yapar. Çıksın. Yani Başbakan diyor ki ben Deniz Baykal ile programa çıkarsam o prim yapar. Bu kadar karamsar olma. Senin de söyleyecek lafların vardır. Neden kendine güvenip inanmıyorsun. Daha baştan havlu atmışsın. Belki sen prim yaparsın geliver canım" diye konuştu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde