Bale başkoreografı Almula Özlem'in erken vedası

Bale başkoreografı Almula Özlem'in erken vedası

Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB) bale başkoreografı Almula Özlem, kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.

Bale başkoreografı Almula Özlem'in erken vedası
16px
24px
25.05.2024 07:49Güncelleme: 25.05.2024 07:51
ABONE OLgoogle

Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB) bale başkoreografı Almula Özlem, tedavi gördüğü hastanede 46 yaşında vefat etti.

Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB) bale başkoreografı Almula Özlem, kısa bir süre önce kanser hastalığına yakalandı. Yakalandığı hastalık nedeniyle bir süredir tedavi gören Almula Özlem'den acı haber geldi. Almula Özlem, savaştığı kanseri yenemedi. Özlem, kanser hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede bugün hayata gözlerini yumdu.

KARŞIYAKA MEZARLIĞI'NDA TOPRAĞA VERİLECEK

Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB) bale başkoreografı Almula Özlem için yarın saat 13.00'te Opera Sahnesi'nde tören düzenlenecek. Törenden sonra Almula Özlem, Bilkent Doğramacızade Ali Paşa Camisi'nde ikindi namazı vakti kılınacak cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlanacak.

ALMULA ÖZLEM KİMDİR?

Almula Özlem, 1978 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Özlem, 1985'te Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü çocuk balesi bölümüne girdi ve misafir çocuk sanatçı olarak dans etti. 1989'da Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Ana Sanat Dalı'na giren Almula Özlem, 10 yıllık konservatuvar eğitimini, yüksek lisans derecesiyle bitirdi.

Özlem, 1995'te burs kazanarak, Kanada'da Royal Winnipeg Bale Okulu'nda eğitim aldı. Almula Özlem, daha sonra Devlet Opera ve Balesi'nde 1998'de profesyonel hayatına başladı. Türkiye'yi yurt içi ve yurt dışında birçok yarışmada temsil etti. Son olarak La Bayadere balesinde repetitörlük yaptı.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde