Bakan Yıldırım'ı sevindiren olay

Bakan Yıldırım'ı sevindiren olay

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, 'Bundan güzel bir şey var mı' diyerek sevincini dile getirdi

Bakan Yıldırım'ı sevindiren olay
16px
24px
12.05.2008 15:21
ABONE OLgoogle

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom'un halka arz edilen hisselerine vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, "Gerek içeride, gerek dışarıda, dünyada ve Türkiye'de ne oluyor ne bitiyor, vatandaş aldırış etmiyor. Türkiye'ye, Türk Telekom'a yatırım yapmaya devam ediyor. Bundan güzel bir şey var mı
ülke için?" dedi.

Bakan Yıldırım, Sheraton Oteli'ndeki PTT Genel Müdürlüğünün etkinliğinden ayrılırken, gazetecilerin Türk Telekom'un halka arzına ilişkin sorusunu yanıtladı.

Yıldırım, "İçeride siyasi belirsizlik olmasına rağmen dışarıda da hem ABD hem Avrupa kaynaklı ekonomik dalgalanma varken Türk Telekom halka arz edildi, tavan fiyattan alıcı buldu, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Bunu nasıl yorumluyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Yoruma ihtiyaç var mı? Söylediniz zaten, ben de aynısını tekrarlıyorum. Demek ki gerek içeride, gerek dışarıda, dünyada ve Türkiye'de ne oluyor ne bitiyor, vatandaş aldırış etmiyor. Türkiye'ye, Türk Telekom'a yatırım yapmaya devam ediyor. Bundan güzel bir şey var mı ülke için?" yanıtını verdi.

Yıldırım, toplantıda yaptığı konuşmada ise Türkiye ile Tayland arasındaki ilişkilerin Cumhuriyet'in ilanından sonra gelişerek devam ettiğini belirtti. "Yıldan yıla iki ülke arasındaki ekonomik ilişkiler artarak devam ediyor. Fiziki olarak varolan mesafenin uzak olması ilişkilerin gelişmesine engel teşkil etmiyor" diyen Yıldırım, küreselleşme olgusuna dikkat çekti. Yıldırım, ilişkileri geliştirmek için ille de fiziki yakınlığa gerek olmadığını söyledi.

İki ülke arasında gelişmiş bir hava yolu taşımacılığı mevcut olduğunu vurgulayan Yıldırım, her yıl 25 binin üzerindeki Türk'ün Tayland'ı ziyaret ettiğini belirtti. Yıldırım, "Taylandlı dostlarımızı da Türkiye'de daha fazla görmek isteriz" ifadesini kullandı.

Yıldırım, tedavüle çıkartılan pulların iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine vesile olacağını söyledi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde