Bakan Şimşek'ten gol yağmuru

Bakan Şimşek'ten gol yağmuru

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti'nin Kızılcıhamam Kampı'nda oynadığı futbolla göz doldurdu.

Bakan Şimşek'ten gol yağmuru
16px
24px
31.05.2008 23:06
ABONE OLgoogle
Bakan Şimşek, milletvekili çocukları ile yaptığı futbol maçında dört gol attı.

Kampta Türkiye ekonomisinin içinde bulunduğu durumu milletvekillerine aktaran Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, akşam saatlerinde Asya Termal Tesisleri yakınında bulunan halı sahada milletvekili çocukları futbol maçı yaptı. Bakan Şimşek, kamp yapılan tesisten yürüyerek çıktı. Yaya olarak sahaya gitmeye çalışan Bakan Şimşek, yolda ısrar üzerine bir milletvekilinin aracına bindi. Bakan Şimşek, milletvekili çocuklarının yaptığı futbol maçına dahil oldu.

 27 numaralı Gaziantepspor forması ile sahaya çıkan Şimşek, ortaya koyduğu oyunla beğeni topladı. Bakan Şimşek, yaptığı asist ve attığı dört golle başarılı bir performans sergiledi. Şimşek'in gözlüğünü çıkarmadan oyuna katılması zaman zaman zor anlar yaşamasına sebep oldu. Şimşek, oyunda üç-dört kez kafa topuna çıkarken gözlüğünü düşürdü. Şimşek, zaman zaman takım arkadaşlarına taktikler de verdi.

Maç sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Şimşek, ekonomide de geleceğin takımını kurduklarını söyledi. Şimşek, "Biz ekonomide geleceğin takımının kurgusunu yapıyoruz. 2060-70'lı yıllarda ilk yediye girmiş ekonominin temellerini atıyoruz. Top taça çok çıkar, onun için çok kolay toparlanırız." dedi.

Maçta çok yorulduğunun hatırlatılması üzerine Şimşek, "Çalışmak lazım. Vatandaş yetki verdi." diye konuştu. Gözlüğünün sık sık düştüğünün hatırlatılması üzerine Bakan Şimşek, "Zor oluyor da napalım." şeklinde esprili cevap verdi.

Korumasının hakem olduğu ve yanlı maç yönettiğinin basın mensupları tarafında ifade edilmesine ise Şimşek, "Öbür taraftandı galiba. Hakemden çok memnunuz." diye cevap verdi. "Hakem CHP'liydi galiba" yönündeki bir basın mensubunun esprisine ise Bakan Şimşek, "Futbola da siyaseti karıştırmayın." şeklinde cevapladı.

Fenerbahçeli olmasına rağmen Gaziantep forması giydiğinin ifade edilmesi üzerinde Şimşek, kalbinin her iki taraf içinde attığını belirtti. Şimşek, formayı kendisinin seçmediğini, eşinin evden maç için gönderdiğini söyledi.

TBMM Futbol Takımı da akşam saatlerinde kamp yapılan tesis yakınlarında maç yaptı. Takımda Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ve milli güreşçi Hamza Yerlikaya da yer aldı.

AK Parti Denizli Milletvekili Selma Aliye Kavaf da eşiyle birlikte tenis maçı yaptı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde