Ayhan Şahenk Vakfı, Erzincan'daki okullara 75 bilgisayar hibe etti

Ayhan Şahenk Vakfı, Erzincan'daki okullara 75 bilgisayar hibe etti

Ayhan Şahenk Vakfı tarafından Türkiye genelinde başlatılan Paylaşımla Bilişimle Buluşalım Projesi kapsamında Erzincan'daki okullara 75 adet bilgisayar dağıtımı yaptı.

Ayhan Şahenk Vakfı, Erzincan'daki okullara 75 bilgisayar hibe etti
16px
24px
24.05.2006 14:50
ABONE OLgoogle

Türkiye genelinde toplam 8 bin bilgisayar hibe edecek olan Ayhan Şahenk Vakfı, daha önceden Erzincan'da belirlenen İmam Hatip Lisesi'ne 15, Çukurkuyu Beldesi İlköğretim Okulu'na 10, Cumhuriyet İlköğretim Okulu'na 10, Bahçeli Evler İlköğretim Okulu'na 10, Ziya Gökalp İlköğretim Okulu'na 10, Merkez İlköğretim Okulu'na 10, Merkez Göktürk İlköğretim Okulu'na 10 olmak üzere yedi okula 75 bilgisayar hibe etti.

Erzincan Gar Müdürlüğü'nde düzenlenen programa Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Özer Haylı ve Abdülkadir Mutlu'nun yanı sıra öğrenciler katıldı. Vali Yardımcısı Hakan Kubalı yaptığı konuşmada, "Yarınlarımız olan gençlerimizi en kısa zamanda bilgisayarla tanıştırmamız gerekiyor. Bu vesile ile kim bilir hayatında hiç bilgisayar kullanmamış kaç öğrenci faydalanacak. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Ali Sönmez ise, "Ayhan Şahenk Vakfı ve ortakları olan Milli Eğitim Bakanlığı, TCDD, Microsoft Türkiye ve Habitat Gençlik Derneği ile birlikte bilgisayarlı eğitime destek vermek amacındayız. Paylaşımla Bilişimle Bulaşalım Projesi birinci etabı 17 Mayıs'ta Haydarpaşa Garından hareket eden trenle başladı. Birinci etapta toplam 24 yer gezilerek, daha önceden belirlenen okullara bilgisayar desteği yapılacak. Türkiye çapında ihtiyaç sahibi okullara, yenilenmiş bilgisayarların ulaştırılması ve yine ihtiyaç sahibi okullara temel bilgisayar eğitiminin verilmesi amacıyla gerçekleştirilen projenin 17. ayağı Erzincan oldu." dedi.

Erzincan/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde