Atabey'ler için zirve

Atabey'ler için zirve

BAŞBAKAN ERDOĞAN'LA GENELKURMAY BAŞKANI ÖZKÖK 'ATABEY'LER İÇİN GÖRÜŞECEK.

Atabey'ler için zirve
16px
24px
07.06.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Erdoğan bu konudaki değerlendirmelerin gerçeği yansıtmadığını, hükümetin ve emniyetin TSK'ya karşı herhangi bir olumsuz tutum içinde olmadığını anlatacak.

Başbakan Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Danıştay saldırısının ardından Atabeyler Çetesi operasyonuyla birlikte hükümet ve TSK'yı karşı karşıya getiren gelişmeleri değerlendirmek üzere bugün saat 14.00'te Başbakanlı k'ta bir araya geliyor. Erdoğan'ın isteği üzerine gerçekleşecek görüşmede Erdoğan'ın Atabeyler Çetesi ile ilgili değerlendirmelerin gerçeği yansıtmadığını, hükümetin ve emniyetin TSK'ya karşı herhangi bir olumsuz tutum içinde olmadığını anlatacak. Başbakan, bu tür oluşumlara karşı hükümeti, emniyeti, yargısı ve Silahlı kuvvetleriyle tüm kurumların işbirliği içinde mücadele vermesinin önemine işaret edecek. Erdoğan kurumlar arasında bir gerginlik ve çatışma görüntüsü verilmesinden duyduğu rahatsı zlığı dile getirecek. Başbakan TSK'nın teamüller çerçevesinde 30 Ağustos'tan sonra yapılanmasıyla ilgili de en ufak bir yaklaşımlarının olmayacağını da belirtecek. Genelkurmay Başkanı Özkök de Atabeyler Çetesi'nin TSK ile ilişkilendirilmesi ve bu konudaki değerlendirmelerden duyduğu rahatsı zlığı dile getirecek. Özkök benzer olaylarda yapılacak operasyonların işbirliği içinde yürütülmesi ve kendilerine bilgi verilmesi konusundaki beklentilerini ifade edecek.

Bülent Aydemir/Sabah

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde