Arthur ile Minimoylar

Arthur ile Minimoylar

Ünlü Fransız sinemacı Luc Besson"un yönettiği ve Penny Balfour, Mia Farrow ile Freddie Highmore"un oynadığı film "Arthur ile Minimoylar" (Arthur and the Minimoys), gösterime girdi.

Arthur ile Minimoylar
16px
24px
23.12.2006 11:46
ABONE OLgoogle

Kahramanımız on yaşındaki melek yüzlü, fırça saçlı, çilli suratlı sevimli mi sevimli Arthur... Arthur"un dedesi 4 yıl önce ortadan kaybolmuştur. Ardında bıraktığı tek iz ise Afrika kabilelerine ait hikayelerin olduğu not defteridir. Bu hikayeler arasında Minimoylar denen, minyatür küçük insanların anlatıldığı hikayelerde vardır. Minimoylar gerçekten var olamazlar değil mi? Yoksa olabilirler mi?
 
Hayalinde bile canlandıramayacağı kadar vahşi maceraların kapısını aralamak üzere olan küçük Arthur, dedesinin hikayesindeki gizli mesajı anlamaya çalışmaktadır.

Üç gün içinde çalınan hazineyi ortaya çıkarmak için bir yol bulmalı, şeytani bir büyücüye karşı koymalı, sivrisineklerin sırtındaki savaşçıları yenmeli ve özgür ruhlu bir prensesin kalbini fethetmelidir. Bütün bunlar imkansız bir görev gibi gözükse de Arthur en küçük kahramanların bile çok büyük işler başarabileceğine inanmaktadır.

Bir zamanlar küçük bir elf vardı...
Elflerin dünyasına giren küçük bir çocuğun hikayesi filmin de yaratılması için ana sebep olmuş.

Film Patrice ve Celine Garcia tarafından yaratılan ve çizgi romanı yapılan Arthur & The Minimoys, Arthur & The Forbidden City, Maltazard"s Revenge ve Arthur & The War Of The Two Wolrds olarak bir dizi hikayeye sahip.

Filmin konusu ise ilk iki romandan uyarlanmış ve ilk iki hikaye şimdiden 34 dile çevrilmiş ve Fransa"da 1 milyon"dan fazla satmış. Luc Besson ise hikayelerin bu başarısını sinemada devam ettiriyor.

Filmin Künyesi
Yönetmen: Luc Besson
Senaryo: Luc Besson, Celine Garcia
Müzik: Eric Serra
Yapımcı: Luc Besson
Görüntü Yönetmeni: Thierry Arbogast
Yapım Tasarımı: Hugues Tissandier
Yapımcı: Emanuel Prevost
CG Direktörü: Pierre Buffin
Ses Tasarımı: Alexis Palace
Tür: Fantastik / Animasyon
Yapım: 2006, Fransa
Süresi: 102 dk.
Dağıtım: Özen Film

Oyuncular:
Freddy Highmore (Arthur)
Mia Farrow (Büyükanne)
Penny Balfour (Arthur"un Annesi)

Seslendirenler:
David Bowie (Maltazard / Ses)
Snoop Dog (Max / Ses)
Toinette Laquiere (Prenses Selenia / performans)
Madonna (Prenses Selenia / Ses)

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde