Amazon'dan ChatGPT'ye rakip yeni yapay zeka sohbet robotu

Amazon'dan ChatGPT'ye rakip yeni yapay zeka sohbet robotu

Teknoloji devi Amazon, ChatGPT'ye rakip olacak yeni bir AI sohbet robotu geliştirme çalışmalarına başladı.

Amazon'dan ChatGPT'ye rakip yeni yapay zeka sohbet robotu
16px
24px
25.06.2024 23:06Güncelleme: 26.06.2024 08:22
ABONE OLgoogle

Amazon, OpenAI'nin popüler ChatGPT'sine rakip olacak dahili olarak "Metis" adı verilen yeni bir AI sohbet robotu geliştirme çalışmalarına başladı.

Business Insider'ın konuya aşina kişilere ve dahili bir belgeye dayandırdığı haberine göre, bu yeni chatbot, bir web tarayıcısı aracılığıyla erişilebilir olacak ve Amazon'un dahili AI modellerinden biri tarafından desteklenecek.

ERİŞİMLE ARTIRILMIŞ NESİL YÖNETİM KULLANILACAK

Aktarılan bilgilere göre Metis, diyaloga dayalı metin ve görsel tabanlı yanıtlar oluşturabilecek, kaynak bağlantıları sağlayabilecek, takip soruları önerebilecek ve görseller oluşturabilecek.

Ayrıca Amazon'un, Metis için erişimle artırılmış nesil (RAG) yöntemini kullanmayı planladığı bildiriliyor. Bu yöntem, sohbet robotunun orijinal eğitim verileri dışındaki bilgilere referans verebilmesine ve dolayısıyla daha güncel yanıtlar sağlayabilmesine olanak tanıyor.

IŞIKLARI AÇABİLECEK, UÇUŞ REZERVASYONU YAPABİLECEK

Business Insider'a konuşan bir kişi, Metis'in aynı zamanda ışıkları açma ve uçuş rezervasyonu yapma gibi görevleri tamamlayabilen bir yapay zeka temsilcisi olduğunu da belirtti.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde