‘AKP’nin kendine gelmesi lazım’

‘AKP’nin kendine gelmesi lazım’

Sinan Çetin, AK Parti'ye verdiği açık desteği geri çekmek üzere... Peki ama neden?

‘AKP’nin kendine gelmesi lazım’
16px
24px
21.02.2008 09:01
ABONE OLgoogle

Türban serbestisinin ardından liberal aydınlar arasında çıkan tartışmaya ünlü yönetmen Sinan Çetin de katıldı. Seçimlerde AKP'ye oy verdiğini belirten Çetin şimdi pişman olmak üzere olduğunu söyledi. Çetin VATAN'ın sorularını şöyle yanıtladı:

AKP'yi neden desteklemiştiniz?

Çünkü ülkenin o dönemde istikrara ihtiyacı vardı. AKP bunu başardı. AKP bayrağı devraldığında yanındaydım. Ancak kendi tabanının partisi olduğu anda vazgeçmek üzereyim. AKP kendini soktuğu bu polemikten kurtarıp toplumu kavrayıcı olmazsa oyumu verdiğime pişman olmak üzereyim.

Sizce türban da çözülmesi gereken bir sorun değil mi?

Her türlü yasak kötüdür. Bu konu da kapanacak. Ancak Başbakan'ın tutumunda gerginlik olunca fikirler siperlere çekiliyor, siper kültürü gelişiyor. Herkes saflara bölünüyor. Türkiye'nin en önemli problemi demokrasi ve özgürlük. Bu ülke aydınlarının düşünce siperlerinden birbirlerini attıkları kimlik taşlarının altında ekonomik sıkıntı çeken bu millet artık zenginlik ve özgürlük istiyor. AKP nin bunu fark edip kendine gelmesi ve iş yapması lazım.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde