Akmerkez Ankara ve İstanbul'da yer arıyor

Akmerkez Ankara ve İstanbul'da yer arıyor

Akmerkez Genel Müdürü Zeynep Akdilli Oral, "Yeni Akmerkezler kurmak için İstanbul ve Ankara'da yer arıyoruz. Ortağımız Corio da yatırım arayışında" dedi

Akmerkez Ankara ve İstanbul'da yer arıyor
16px
24px
21.05.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Türkiye'nin en eski ahşveriş merkezlerinden olan Akmerkez'in yönetimi, yeni ahşveriş merkezleri kurmak için yer arıyor. İstanbul ve Ankara'da araştırmalarının devam ettiğini söyleyen Akmerkez Genel Müdürü Zeynep Akdilli Oral, "Yapacağımız işlerin güzel olması gerekiyor. Bu nedenle araştırmaya önem veriyoruz,. İkinci, üçüncü Akmerkez kurma isteğimiz var. istanbul ve Ankara'da uygun yer arıyoruz" dedi. İstinye Park, Kanyon gibi yeni alışveriş merkezlerinin açılmasından dolayı endişeleri olmadığını kaydeden Oral, amaçlarını sektörde bir numara olmayı sürdürmek olarak özetledi.

500 milyon euro ayrıldı
Geçen yıl Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının yüzde 49 hissesini Corio grubunun aldığına da değinen Oral, grubun Türkiye'de yeni ahşveriş merkezleri için arayışlarını sürdürdüğünü belirtti. Oral, "Türkiye'de 500 milyon euroluk yatırım yapmayı planladıklarını açıkladılar. Bir ara Cevahir ile ilgilendiler ama sonuç çıkmadı. Görevlendirdikleri bir kişi var. Periyodik olarak Türkiye'ye gelip araştırma yapıyor" dedi.

Necla Dalan/Vatan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde