Abdullah Gül'e protesto şoku

Abdullah Gül'e protesto şoku

Cumhurbaşkanı Gül, Eskişehir'de şehit cenaze namazı sırasında protesto edildi.

Abdullah Gül'e protesto şoku
16px
24px
05.10.2008 18:15
ABONE OLgoogle

Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Hasan Önal'ın cenaze törenine katılmak üzere Eskişehir'e gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cami avlusundaki bazı kişiler tarafından protesto edildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Sınır Karakolu'na terör örgütünce düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Hasan Önal'ın cenaze törenine katılmak üzere helikopterle Eskişehir'e geldi. Gül, ardından Eskişehir Valiliği'ne geçti.

Bu sırada, Gül'ün arkasından gelen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Murat Canözer, Nedim Ünal ile AK Parti il teşkilatı yöneticileri, geç kaldıkları gerekçesiyle valiliğe alınmadı. Kısa süreli tartışmanın adından Maliye Bakanı Unakıtan, valilikte bulunan Gül'ün yanına alınırken, Milletvekilleri Mercan, Öztürk ve AK Parti il yöneticileri bir süre valilik önünde bekledikten sonra içeriye alınmayınca cenaze töreninin düzenleneceği alana gitti.

Yaklaşık 10 dakika valilikte kalan Cumhurbaşkanı Gül ve Maliye Bakanı Unakıtan, daha sonra cenaze töreninin düzenleneceği Reşadiye Camii'ne hareket etti. Gül ve Unakıtan, cami avlusuna girişte, burada bulunan bazı kişiler tarafından yuhalanarak protesto edildi. Grup içerisindeki bazılarının "Tayyip oğlunu askere gönder" şeklinde slogan atması dikkat çekti.

Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde