AB'den 300 milyon avroluk fırsat

AB'den 300 milyon avroluk fırsat

AB İHALELERİ 300 MİLYON AVRO'LUK İŞ FIRSATI YARATIYOR. YAPMANIZ GEREKEN..

AB'den 300 milyon avroluk fırsat
16px
24px
23.05.2006 00:00
ABONE OLgoogle

İstanbul Sanayi Odası (İSO) bünyesinde kurulan Avrupa Bilgi Merkezi’nin düzenlediği “AB İhalelerinde Başarılı Olmanın Yolları” semineri dün İstanbul’da gerçekleştirildi. Katılımcılara AB’nin düzenlediği ihalelere katılma şartları ve prosedürü hakkında bilgi veren eski Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Recai Biberoğlu 2002 yılında 120 milyon euroluk ihalenin gerçekleştiği AB projeleri kapsamında 2005 yılında 236 milyon euroluk ihaleye çıkıldığını, bunun önümüzdeki dönemde 300 milyon euroya ulaşabileceğini kaydetti.

Bu fırsatları Küçük ve Orta Boy İşletmeler'in (KOBİ) iyi değerlendirmesi gerektiğini dile getiren Biberoğlu, Türk KOBİ’lerinin AB ihalelerinde tedarik sözleşmelerinde çok başarılı olduğunu ancak Türk firma ve sivil toplum kuruluşlarının hizmet ihalelerine katılımda AB üyesi ülkelerin gerisinde kaldığını belirtti.

Biberoğlu, KOBİ’lerin devlet planlama teşkilatı ve Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın  (KOSGEB) internet sayfalarından konu ile ilgili duyuruları takip edebileceğini söyledi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde