5 bin otomobil sulara gömüldü

5 bin otomobil sulara gömüldü

Japonya'dan Kanada'nın batısındaki Vancouver kentine 5 bine yakın otomobil taşımakta olan Singapur bandıralı Cougar Ace adlı yük gemisi Büyük Okyanus'ta yan yattı. Geminin 23 kişilik mürettebatı kurtarıldı.

5 bin otomobil sulara gömüldü
16px
24px
25.07.2006 23:25
ABONE OLgoogle

Büyük Okyanus'un kuzeyinde taşıdığı yaklaşık 5 bin otomobille batmak üzere olan 200 metre uzunluğunda bir yük gemisinin 23 kişilik mürettebatı bir operasyonla kurtarıldı.

ABD'nin Alaska eyaletinin kıyı koruma yetkilileri, Japonya'dan Kanada'nın batısındaki Vancouver kentine 5 bine yakın otomobil taşımakta olan Singapur bandıralı Cougar Ace adlı yük gemisinin önceki gece S.O.S sinyali verdiğini belirttiler.

Kurtarma ekipleri, su alan ve yan yatan gemideki 23 kişilik mürettebatın kıyı koruma ve Ulusal Muhafız güçlerine bağlı dört helikopterle sağ salim kurtarıldığını kaydettiler.

Kurtarma ekiplerince, iskele tarafına yatan ve uskurları su yüzüne çıkan geminin sarsıcı fotoğraflarını çektikleri belirtildi. Mürettebatın 13 Filipinli, 8 Myanmarlı ve 2 Singapurludan oluştuğu kaydedildi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde