22 ayar Porsche Boxster

22 ayar Porsche Boxster

Bir Alman firması Porsche Boxster'ı 22 ayar altınla kapladı. 9 adet üretilen Porsche'nin fiyatı belirlenemedi. 22 Ayar Porsche Boxster'a paha biçilemedi.

22 ayar Porsche Boxster
16px
24px
07.08.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Almanya'daki bir kuyumcu Porsche Boxster'ı 22 ayar altınla kapladı. Otomobilin jantları, kapı kolları ve vites topuzu da altın kaplama.

Değerli taşlar ya da altın gibi değerli madenlerle otomobillerin sanat eseri gibi süslendiğini görmüştüm. Ancak, bir otomobilin baştan aşağı altınla kaplandığını duymamıştım. Almanya'nın Pforzheim kentinde bulunan bir kuyumcu Porsche Boxster'ı 22 ayar altınla kapladı. Kentte bulunan Schmuckwelten adlı mücevher mağazasında sergilenmek için baştan aşağı altınla kaplanan Porche Boxster, dünyanın ilk altın kaplamalı Porsche'si unvanına da sahip oldu. Kuyumcu Bernd Hoeger, 50 saatlik yoğun bir çalışma sonucunda Porsche Boxster'ı altınla kapladı. Bunun için 8x8 santimetre boyutlarında 3 bin adet altın plaka kullanıldı. Altın plakalar özel bir yapışkanla tek tek aracın üzerine yapıştırıldı. Kapı kolları, jantlar, vites topuzu ve aracın iç aksamı da altınla kaplandı. 22 ayar Porsche, gösteri amacıyla hazırlandığı için satış fiyatı yok. Ancak, bir maliyet hesabı yapılırsa; kullanılan altından daha çok, el işçiliğinin fiyatı daha fazla etkilediği belirtiliyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde