Wing Travel'ın sigortası da yokmuş

Wing Travel'ın sigortası da yokmuş

TÜRSAB, yöneticileri ortadan kaybolan Wing Travel için soruşturma başlattığını açıkladı.

 Wing Travel'ın sigortası da yokmuş
16px
24px
31.01.2007 08:24
ABONE OLgoogle

Bir süredir zorda olduğu bilinen Wing Travel yöneticilerinin ortadan kaybolmasının ardından Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Otelciler Federasyonu'na (TÜ- ROFED) şikayetler gelmeye başladı. TÜRSAB, şikayetler doğrultusunda Turizm Bakanlığı'na yazı yazarak, Wing Travel'ın belirttiği adreste olup olmadığının denetlenmesini istedi.

Sigorta olsaydı...
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Wing Travel'ın şu ana kadar şaibeli bir işlemine rastlamadıklarını belirterek, şikayetler doğrultusunda savcılığa da suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Ulusoy, 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu ile güvence paketi getirildiğini hatırlatarak, sigorta olması durumunda bu tür vakaların önüne geçileceğini kaydetti.

Her et yenmez
"19 euroya tatil" sloganına inanan vatandaşları eleştiren Ulusoy, "Her kasabın etinin yenilmeyeceğini bilmeleri lazım" dedi. Ulusoy, Wing Travel'ın 50 bin YTL'lik teminat mektubunu yatırdığını ancak bu parayla alacakların ödenemeyeceğini ifade etti. TÜROFED Başkanı Ahmet Barut ise low-cost denilen turizm çeşidinin dünyanın her yerinde olduğunu savunarak, "Önemli olan hesabı kitabı iyi yapmak. Verdiğin kadar alabiliyor musun? Ona bakmak lazım" diye konuştu.

Erkan Kızılocak/Takvim

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde