Zico sözleşmeii imzaladı

Zico sözleşmeii imzaladı

FENERBAHÇE'NİN YENİ HOCASI ZİCO, ÖNCE FUTBOLCULARI İZLEDİ SONRA DA İMZA ATTI.

Zico sözleşmeii imzaladı
16px
24px
06.07.2006 13:48
ABONE OLgoogle

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Arthur Zico, resmi sözleşmesine imzasını attı. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı basın odasında gerçekleştirilen imza törenine Genel Sekreter Vedat Olcay, Asbaşkan Murat Özaydınlı ve Celaleddin Bilgiç eşlik etti.

İmza töreninde bir açıklama yapan Özaydınlı; “Teknik direktörümüzden beklediklerimiz zaten ortada. Fenerbahçemize yakışan başarılar elde etmek istiyoruz. Taraftarlarımızın keyifle izleyeceği güzel bir sezon geçireceğimizi ümit ediyorum. Zico, zaten dünyanın en tanınan, en bilinen en iyi futbolcularından biriydi. Antrenör kariyeri de çok iyi. Kendisi Fenerbahçe’ye damga vuracak ve bir idol olarak anılacaktır.” dedi.

Zico'da sözleşmesine imzasını atmadan önce kısa bir konuşma yaptı: “Daha önce de söylediğim gibi Avrupa’nın en büyük kulüplerinden birinde çalışmaktan ve bu güzide kulübün bana kapılarını açmış olmasından dolayı onur duyuyorum. Bu önemli senede Fenerbahçe’ye layık olabilecek bütün çalışmaların gerçekleşeceğini söylemek için buradayım. Bu sorumluluğu taşıyorum ve bunu en iyi şekilde yapabileceğime hepiniz şahit olacaksınız. Hayat büyük sorumluluklarla doludur. Ben de bunun bilincindeyim. Brezilya, İtalya ve Japonya’da yapmış olduğum futbol ve antrenörlük kariyerimde devamlı mücadele ve hedefler vardı. En büyük stratejim savaşmak oldu. Savaşarak büyük başarılar elde ettim. Daha önce yapmış olduklarım burada yapacaklarımın birer göstergesidir. Bunu hep birlikte yaşayacağız.” açıklamasını yaptı.

Arthur Zico, sözleşmesiyi imzaladıktan sonra  ve Vedat Olcay ve Asbaşkan Murat Özaydınlı ile el sıkıştı.

ANTRENMANI İZLEDİ, KARPUZ YEDİ

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Zico, sarı-lacivertli takımın sabah antrenmanı öncesi futbolcularla yaptığı toplantıda 'Ben size bütün tecrübelerimi aktaracağım ama unutmayın ki başarıyı siz sağlayacaksınız. Bu büyük kulübü 100. yılında hak ettiği yere hep birlikte taşıyacağız' dedi.

Brezilyalı teknik adam, incelemeler yaptığı Samandıra Tesisleri içindeki her bölüm için yetkililerden detaylı bilgi aldı. Kendi çalışacağı odayı, kondisyon salonunu, soyunma odalarını ve antrenman sahalarını dikkatli bir biçimde inceleyen Zico, çok etkilendiğini dile getirerek, 'Hiçbir eksik yok. Her şey düşünülmüş. Burası mükemmel bir kamp tesisi' dedi.

Sarı - lacivertli oyuncular, idman sonrasında tesislere getirilen karpuzu yiyerek serinlediler. Brezilyalı çalıştırıcı da, Tuncay Şanlı'nın kendisine ikram ettiği karpuzdan bir dilim aldı. 

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamaya göre, Zico, tesislerdeki turun ardından, sabahki antrenman öncesi oyuncular ve teknik kadroyla bir toplantı yaptı.

Kulüp asbaşkanı Mahmut Uslu, idari menajer Volkan Ballı ve Celaleddin Bilgiç'in de bulunduğu toplantıda Zico'nun, futbolculara yönelik konuşmasında şu ifadeleri kullandığı bildirildi: 'Ben size bütün tecrübelerimi aktaracağım ama unutmayın ki başarıyı siz sağlayacaksınız. Bu büyük kulübü 100. yılında hak ettiği yere hep birlikte taşıyacağız. Herkes sorumluluğunun bilincinde olacak. Ben de bu düşünceyle görevime başlıyorum. Birçoğunuzu yakından tanıyorum. Kısa sürede herkesi yakından tanıyıp, çözeceğim. Çünkü birebir ilişkilere çok önem veririm. Birlikte güzel bir sezon geçireceğimizi umut ediyorum.'

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde